رقابت نزدیک با کره جنوبی برای دومی، شاهکار جانبازان و معلولان

به گزارش خبرنگاران به اندونزی، کاروان ورزش ایران که در دو دوره گذشته بازیهای پاراآسیایی عنوان چهارم را به خود اختصاص داده بود، این بار با هدف تکرار همین عنوان و نیم نگاهی به رده سوم راهی اندونزی شد.

رقابت نزدیک با کره جنوبی برای دومی، شاهکار جانبازان و معلولان

هر چند مسئولان کاروان ایران پیش بینی نموده بودند که ورزشکاران کشورمان می توانند صندلی سوم را هم از آن خود نمایند، اما در خاتمه رقابت های روز جمعه نه تنها عنوان سوم در اختیار ایران قرار گرفته است، بلکه رقابت برای کسب عنوان دومی با کره جنوبی به روزهای حساس خود رسیده است.

در خاتمه رقابتهای روز جمعه کاروان ورزش چین با کسب 161 مدال طلا، 84 نقره و 55 مدال برنز در رده نخست واقع شده است. کره جنوبی با 50 مدال طلا، 43 مدال نقره و 42 مدال برنز در رده دوم ایستاده است.

کاروان ورزش ایران نیز با کسب 50 مدال طلا، 42 نقره و 43 مدال برنز در رده سوم واقع شده است. ژاپنی ها با چهار مدال کمتر در رده چهارم ایستاده اند و در روزهای خاتمهی تکلیف این چهار رده معین خواهد شد.

این که کاروان ورزش ایران صندلی دومی را از آن خود کند دور از دسترس نیست اما این احتمال هم وجود دارد که عنوان چهارمی را تکرار کند. اما به نظر می رسد با شرایط موجود می تواند امیدوار بود کاروان ایران در رده سوم قرار گیرد که پیشرفت خوبی برای ورزش جانبازان و معلولان خواهد بود.

مدال آوران ایران در سومین دوره بازیهای پاراآسیایی به توضیح زیر هستند:

طلا: 1 - شاهین ایزدیاد - شنا - کلاس S10 2- یونس سیفی پور ـ دوومیدانی ـ پرتاب کلاب ـ کلاس S32 3ـ ساره جوانمردی ـ تیراندازی ـ خفیف 50 متر 4ـ رقیه شجاعی ـ تیراندازی ـ تفنگ بادی ایستاده ـ 10 متر SH1 5ـ علیرضا قلعه ناصری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک 6ـ شاهین ایزدیار ـ شنا 100 متر آزاد ـ کلاس S10 7ـ عذرا مهدوی کیا ـ دوومیدانی ـ دوی 1500 متر 8ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ـ دوی 200 متر 9ـ امیر جعفری ـ وزنه برداری دسته پنجم 9 کیلوگرم 10ـ مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11 11ـ محمدرضا احمدی ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33 12ـ ساره جوانمردی ـ تپانچه بادی 10 متر P2 ـ کلاس SH1 13ـ شاهین ایزدیار ـ شنا ـ ماده 200 متر مختلط 14ـ روح الله رستمی ـ وزنه برداری ـ دسته 72 کیلوگرم 15ـ فرزاد سپهوند ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک 16ـ بتول جهانگیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33 17ـ حسین خرسندامیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک 18ـ مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F11 19ـ عاطفه نقوی ـ شطرنج ـ B2-B3 20ـ تیم شطرنج بانوان ـ B2-B3 21ـ امید کریمی ـ شطرنج ـ B2-B3 22ـ علیرضا مختاری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53 23ـ هاشمیه متقیان ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F56 24ـ وحید نوری ـ جودو دسته 90 کیلوگرم 25ـ احسان موسوی نژاد ـ جودو ـ دسته 111 کیلوگرم 26ـ محمدرضا زندی ـ تیروکمان ـ کلاس W1 27ـ عارف بهاروند ـ دوومیدانی 28ـ شاهین ایزدیار ـ شنا 29ـ شاهین ایزدیار ـ شنا 30ـ مهناز امینی ـ پرتاب نیزه 31ـ آرزو حکیمی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32 32ـ امید ظریف صنایع ـ دوومیدانی 400 متر ـ کلاس T13 33ـ زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان (تیم میکس ریکرو) 34ـ مهدی علیزاده ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F33-34 35ـ حامد امیری ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55 36ـ تیم ملی والیبال نشسته مردان 37ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی 400 متر ـ کلاس T12 38ـ سجاد محمدیان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42 39ـ محمد الوان پور ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F56 40ـ حمید اسلامی ـ دوومیدانی 1500 متر ـ کلاس T11 41 - الناز دارابیان - پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53 42 - سامان پاکباز - پرتاب دیسک کلاس F12 43 - پیمان نصیری - دوومیدانی 1500 متر کلاس T20 44 - سیدحامد صلحی پور - وزنه برداری دسته 97 کیلوگرم 45 - تیم شطرنج بانوان - کلاس B3 - B2 46 - تیم گلبال مردان 47 - سیامند رحمان - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم 48 - شاهین ایزدیار - شنا - 100 متر کرال پشت 49 - عشرت کردستانی - پرتاب وزنه 50 - حامد امیری - پرتاب نیزه

نقره: 1 - بهزاد عزیزی - پرتاب نیزه 2 - جلیل باقری - پرتاب دیسک 3 - یوسف یوسفی - وزنه برداری 59 کیلوگرم 4 - علی اصغر جوانمردی - پرتاب وزنه 5 - جاوید احسانی شکیب - پرتاب دیسک 6 - علی الفت نیا - دو و میدانی 200 متر 7 - زهرا صالحی - پرتاب نیزه 8 - هاجر صفرزاده - دوی 200 متر کلاس T22 9 - نورمحمد آرخی - ماده پرتاب وزنه کلاس F11 10 - سامان پاکباز - کلاس F12 پرتاب وزنه 11 - سمیرا ارم - تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1 12- هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55/56 13- مختاری - پرتاب دیسک کلاس ادغامی F51/52/53 14 - صالح فرج زاده در پرتاب وزنه کلاس F34 15- زهرا نعمتی در ریکرو 16 - فریبا زنده بودی - شطرنج 17 - تیم شطرنج مردان 18 - تیم شطرنج بانوان 19 - اسدالله عظیمی - دوومیدانی 20 - نادر مرادی - وزنه برداری 21 - هاشم رستگاری - دوی 400 متر کلاسT37 22- تیم ملی والیبال نشسته بانوان 23- جلیل باقری - پرتاب وزنه 24 - هاجر صفرزاده - دوی 400 متر کلاس T12 25 - تیم جودو نابینایان 26 - شاهین ایزدیار ماده 400 متر آزاد کلاس S10 27 - محمد خالوندی - پرتاب نیزه 28 - فائزه کرمانی - پرتاب نیزه کلاس F33/34 29 - مسعود حیدری - پرتاب دیسک کلاس F12 30 - مرضیه صدقی - پرتاب وزنه کلاس F54 31 - فرشته مرادی - پرتاب وزنه ماده F34 32 - هرمز سیدی - پرتاب نیزه کلاس F37/38 33 - داود علی قاسمی - دوومیدانی - دو 100 متر - کلاس T13 34 - محمدرضا خیراله زاده - جودو وزن 100 کیلوگرم 35 - تیم تیراندازی - میکس کامپوند 36 - امان الله پاپی - پرتاب نیزه 36 - محسن کاییدی - پرتاب نیزه 37 - ملیحه صفایی - شطرنج 38 - فاطمه برقول - شطرنج 39 - تیم شطرنج بانوان - کلاس B1 40 - علی اکبر غریب شی - وزنه برداری دسته 107 41 - منصور پورمیرزایی - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم 42 - عبدالرضا جوکار - پرتاب نیزه

برنز: 1 - سیدعرفان حسینی - پرتاب نیزه 2 - زهرا برناکی - پرش طول 3 - حسن جانفشان - تنیس روی میز 4 - حامد امیری- پرتاب دیسک 5 - میثم بنی طبا - جودو 60 کیلوگرم 6 - رضا غلامی- جودو 66 کیلوگرم 7 - علی امیدی – دو و میدانی 8 - امید ظریف صنایع T13- دوومیدانی 200 متر 9 - داودعلی قاسمی T3– دو و میدانی 200 متر 10 - احمد اجاقلو - دوومیدانی - 200 متر 11 - عذرا مهدوی کیا - پرتاب نیزه کلاس F12/13 12 - سولماز بازرگان - پرتاب دیسک 13 - مسعود حیدری - کلاس F12 پرتاب وزنه 14 - حمزه محمدی - وزنه برداری 15 - مهدی علیزاده - پرتاب وزنه 16 - امید ظریف - دوومیدانی 17 - آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F11 18 - فاطمه برقول - شطرنج 19 - لیلا زارع زاده - برنز 20 - شطرنج نابینایان گروه B1 آقایان 21 - مجید کاکوش - تیراندازی با کمان 22 - فرهاد کهریزی - دوی 400 متر کلاس T36 23 - هاجر صفرزاده - ماده دوی 100 متر بانوان کلاس T12 28 - شیلا حدادی - پرتاب دیسک کلاس ادغامی F54/55 25 - ژیلا یوسفی - پرتاب دیسک 26 - بتول جهانگیری - پرتاب نیزه کلاس F33/34 27 - تیم ملی گلبال بانوان 28 - امین عبدل پور - ماده 1500 متر مردان 29 - شهلا حدیدی - پرتاب وزنه کلاس F54 30 - جواد حردانی - پرتاب نیزه کلاس F37/38 31 - احمد اجاقلو - دوومیدانی - دوی 100 متر 32 - علیرضا مختاری - دوومیدانی - پرتاب دیسک 33 - محمد خالوندی - پرتاب دیسک 34 - امیر خسروانی - دوومیدانی - پرش طول کلاس T12 35 - امیر جعفری - جودو وزن 73 کیلوگرم 36 - فریبا زنده بودی - شطرنج 37 - سامان رضی - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم 38 - محمدحسین کریمی - شنا 50 مترال کرال سنیه 39 - میکائیل دیانی - دوومیدانی - دو 5000 متر 40 - پروین مقدم - پرتاب وزنه کلاس f55 41 - یونس سیفی پور - پرتاب وزنه کلاس f32 42 - فریبا زنده بودی - شطرنج

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 29 بهمن 1397 شناسه مطلب: 67

به "رقابت نزدیک با کره جنوبی برای دومی، شاهکار جانبازان و معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت نزدیک با کره جنوبی برای دومی، شاهکار جانبازان و معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید