جبران گرانی سوخت هواپیما از جیب مردم فرانسه، هزینه سوخت روی بلیت حساب می شود

به گزارش هولی، ایرفرانس، شرکت KLM و یک شرکت تابعه آنها اعلام کردند برای جبران هزینه های استفاده از سوخت پایدار هوانوردی (سوخت پاک)، تا 12 یورو (13.50 دلار) به هزینه بلیت های هواپیما اضافه خواهند کرد.

جبران گرانی سوخت هواپیما از جیب مردم فرانسه، هزینه سوخت روی بلیت حساب می شود

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از راشاتودی، ایرفرانس بیان نمود برای جبران هزینه های استفاده از سوخت پایدار هوانوردی (سوخت پاک) که گران تر است، تا 12 یورو (13.50 دلار) به هزینه بلیت های هواپیما اضافه خواهد کرد.

این شرکت در پیامی به مشتریان از طریق شبکه تلویزیونی فرانس 24 بیان نمود این مالیات از 10 ژانویه اعمال خواهد شد. مسافران پروازهای کلاس اکونومی (عادی) بین یک تا 4 یورو بیشتر پرداخت خواهند کرد در حالی که پروازهای کلاس تجاری (business class) بین 1.50 تا 12 یورو بیشتر پرداخت خواهد کرد که این مبالغ به مسافت تا مقصد بستگی دارد.

شرکت KLM، شریک هلندی ایرفرانس و شرکت ترانساویا، شرکت تابعه ارزان قیمت این شرکت ها نیز این هزینه اضافی را در پروازهای خروجی از فرانسه و هلند اعمال خواهد کرد.

سوخت پایدار هوانوردی یا SAF، 4 تا 8 برابر از سوخت های سوختی گران تر است که بیشتر از روغن پخت و پز، چوب و زباله های کشاورزی درست شده است. این سوخت به ایرلاین ها کمک می کند تا 75 درصد آلایندگی و انتشار گاز کربن را در مقایسه با نفت سفید کاهش دهند. ترافیک هوایی، 2.5 تا 3 درصد انتشار کربن در جهان را به خود اختصاص داده است.

همچنین این ایرلاین فرانسه ابراز اطمینان کرده است که هزینه SAF با تولید انبوه در کشورهای اروپایی کاهش خواهد یافت.

صنعت هوانوردی در نظر دارد تا انتشار گاز کربن را تا سال 2050 به صفر برساند. قانون جدیدی که از ابتدای ژانویه در فرانسه اجرایی شد، شرکت های هواپیمایی را که در این کشور سوخت گیری می کنند، ملزم می کند، در ترکیب سوخت خود، حداقل از یک درصد سوخت پایدار استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2031

به "جبران گرانی سوخت هواپیما از جیب مردم فرانسه، هزینه سوخت روی بلیت حساب می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "جبران گرانی سوخت هواپیما از جیب مردم فرانسه، هزینه سوخت روی بلیت حساب می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران گرانی سوخت هواپیما از جیب مردم فرانسه، هزینه سوخت روی بلیت حساب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید