ایتالیا ورود گردشگران به دهکده های منطقه چینکوئه تره را محدود می نماید

به گزارش هولی، سال گذشته 2.5 میلیون گردشگر راه خود را به سمت مسیرهای پیچ در پیچ چینکوئه تره (Cinque Terre) در ایتالیا کج کردند تا از نزدیک پنج دهکده رویایی و زیبای این منطقه را ببینند؛ مناطقی که برای ماهیگیری هم بسیار مناسب هستند و روی تپه های بالای دریای مدیترانه قرار دارند. اما اخیرا خبری در خصوص محدودیت ورود گردشگران به این منطقه منتشر شده که در این مقاله خبرنگاران به آن می پردازیم.

ایتالیا ورود گردشگران به دهکده های منطقه چینکوئه تره را محدود می نماید

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

شهرهای کوچک با قدمت چندین قرن و ساختمان های رنگارنگ در منطقه چینکوئه تره (Cinque Terre) که در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار گرفته است، به یکی از پربازدیدترین مقاصد برای کشتی های تفریحی و اتوبوس های گردشگری تبدیل شده است. اما هجوم گردشگران این دهکده های آرام و زیبا را به شهرهایی شلوغ و پر رفت و آمد تبدیل نموده و این مسئله برای این مناطق خوش منظره در منطقه لیگوریا، در غرب شهر لا اسپتزیا، اثر خوبی نداشته است.

اکنون دولت ایتالیا به دنبال اجرای طرحی است که با سیستم جدید بلیط فروشی، تعداد گردشگران را نهایتا به یک میلیون نفر در سال کاهش دهد. برطبق گزارش گاردین، بازدیدنمایندگان باید خیلی زود و از پیش بلیط های خود را برای رفتن به این شهرهای تاریخی خریداری نمایند. بعلاوه جاده های منتهی به روستاها به کنتور مجهز می گردد تا تعداد بازدیدنمایندگان را محاسبه کند و زمانی که دهکده ها به تعداد بازدیدنماینده مورد نظر برسد، دسترسی به چینکوئه تره (Cinque Terre) دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

مقامات گردشگری هم یک اپلیکیشن ساخته اند که به گردشگران اطلاعاتی در خصوص اینکه کدام دهکده ها بیش از حد شلوغ است، می دهد؛ به امید اینکه با این روش آنها را از دهکده های شلوغ به قسمت های خلوت تر راهنمایی نمایند.

ویتوریو الساندرو (Vittorio Alessandro)، رئیس پارک ملی چینکوئه تره (Cinque Terre)، در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی لا ریپابلیکا (la Repubblica) گفت:

حتما به خاطر این سیستم مورد انتقاد قرار خواهیم گرفت، اما برای ما مسئله ی نجات منطقه مطرح است.

منبع: travelandleisure

منبع: کجارو
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 503

به "ایتالیا ورود گردشگران به دهکده های منطقه چینکوئه تره را محدود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا ورود گردشگران به دهکده های منطقه چینکوئه تره را محدود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید