ارتباط بانکی با اکثر کشورهای اروپایی داریم

به گزارش هولی، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم و در ژاپن، هند، کره جنوبی و حتی سنگاپور کارها آغاز شده است.

ارتباط بانکی با اکثر کشورهای اروپایی داریم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرنگاران، محمدرضا نعمت زاده امروز در حاشیه نهمین اجلاس مالی مشترک ایران و ویتنام با بیان اینکه زمینه های همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد، اظهار کرد: ویتنام عضو گروه آ.س.آن. است بنابراین تجارت آزاد با بعضی کشورها از جمله چین دارد و به این کشور متصل است و می تواند شرایط مناسبی برای توسعه همکاریهای ایران با این کشور نیز باشد.

وی با ابراز اینکه در دیدار دوجانبه با مقامات ویتنام آنها را تشویق به سرمایه گذاری مشترک کردیم، اضافه نمود: دو شرکت ایرانی اکنون سرمایه گذاری خود را در حوزه های مشتقات نفتی و روغن های پایه که مورد احتیاج ویتنام است در آن کشور شروع نموده اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اظهار اینکه یکی از اقلام عمده صادراتی ما به ویتنام شیلات است ادامه داد: یکی از شرکت های ویتنامی برای فرآوری آبزیان و صادرات آن به کشور خود در منطقه قشم ایران سرمایه گذاری و فعالیت خود را شروع نموده است.

ارتباط بانکی با اکثر کشورهای اروپایی داریم

نعمت زاده درباره وضعیت تعاملات بانکی ایران با ویتنام گفت: روابط بانکی ایران با سایر کشورها رو به بهبود است، تعدادی از بانکها روابط خود را با ایران عادی نموده اند و اکنون در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم و در ژاپن، هند، کره جنوبی و حتی سنگاپور کارها شروع شده است.

وی اضافه نمود: با کشور ویتنام نیز به زودی روابط بانکی ما شروع می گردد و روز گذشته مقامات بانکی ویتنام دیداری با مقامات ایرانی داشتند که این دیدار امروز نیز ادامه می یابد و تفاهمات بانک مرکزی دو کشور برای شروع روابط بانکی راهگشا خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: مسائل دیگری غیر از تحریمها پیشِ روی مسائل بانکی وجود دارد به طوری که 10 سال بود که روابط بانکی بانکهای ما قطع بود و بازسازی این روابط زمانی دارد. مقررات جدیدی در سطح بین المللی بین بانکها به وجود آمده که بانکهای ما در حال تطبیق خود با آن شرایط هستند.

نعمت زاده در ادامه با اشاره به وضعیت توسعه الکترونیک در فعالیتهای صنعتی کشور گفت: وضعیت توسعه این امر در کل فعالیتهای صنعتی کم اما رو به رشد است. در لوازم خانگی و خودرو روزبه روز در حال افزایش سهم وسایل الکترونیکی هستیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری بزرگی در ارتباط صنایع الکترونیکی ضروری است، یادآور شد: در حالت اول باید با شرکت بین المللی بزرگی همکاری داشته باشیم تا بتوانیم فراوریات خود را به خارج از کشور صادر کنیم اما در مجموع شرکتهای الکترونیک مورد حمایت ما قرار دارند.

لایحه کاهش مالیات بر ارزش اضافه نموده طلا و جواهر در مجلس

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار یکی از رسانه ها درباره تعطیلی 8هزار واحد فراوریی طلا در کشور گفت: 8هزار واحد فراوری نماینده طلا در کشور نداریم زیرا بیشتر واحدهای ما صنوف هستند که با یک یا دو نفر پرسنل فعالیت می نمایند.

وی اضافه نمود: تعطیلی آنها ربطی به شرایط زمان فعلی ندارد بلکه به خاطر سختگیری در زمان تحریمها است که ورود و خروج فلزات گرانبها را با مشکل همراه نموده بود اما این موانع براساس مصوبات بانک مرکزی و ستاد اقتصاد مقاومتی روزبه روز در حال رفع شدن است و صنعت جواهرسازی رو به رشد است.

نعمت زاده ادامه داد: در این زمینه باید آزادسازی صورت گیرد که یکی از موانع موجود ارزش اضافه نموده است در این باره لایحه ای به مجلس ارائه دادیم و ان شاءالله قانون گردد که براساس آن میزان ارزش اضافه نموده طلا و فلزات گرانبها از 9 درصد به 3 درصد کاهش می یابد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 417

به "ارتباط بانکی با اکثر کشورهای اروپایی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بانکی با اکثر کشورهای اروپایی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید