پیش بینی آینده قیمت جهانی نفت خام

به گزارش هولی، خبرنگاران: قیمت نفت برنت بعدازظهر جمعه چهار درصد سقوط کرد و نفت آمریکا با پنج درصد کاهش، به 21 دلار و 47 سنت در هر بشکه رسید.

پیش بینی آینده قیمت جهانی نفت خام

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش هولی به نقل از ایسنا، شاخص های قیمت نفت هفته گذشته تحت تاثیر تبعات اقتصادی گسترده شیوع ویروس کرونا در جهان برای پنجمین هفته متوالی کاهش پیدا کردند.

تدابیری که برای مهار شیوع این اپیدمی به کار بسته شده اند باعث افت تقاضا و اختلال شدید زنجیره تامین شده اند و تقاضا برای نفت را به شدت کاهش داده اند.

جنگ قیمت نفت که حدود سه هفته پیش پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس با روسیه در خصوص اقدامات تثبیت کننده بازار از سوی عربستان سعودی آغاز شد، قیمت های نفت را به قعر 17 ساله خود نزول داد. نفت برنت در ابتدای ژانویه حدود 65 دلار در هر بشکه بود و اکنون پایین 25 دلار قرار گرفته است.

دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شرکت سی ام سی مارکتس اظهار کرد: در روزهای اخیر صحبت های زیادی درباره آسیب دیدن تقاضا در ماه های آینده مطرح می شود بنابراین معامله گران قراردادهای انرژی را رها میکنند. جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه به بازار نفت آسیب زده است.

گروه تحقیقات نفت و گاز جی بی سی انرژی پیشبینی خود از میزان رشد تقاضا برای نفت در سال 2020 را کاهش داد و اکنون کاهش سالانه تقاضا به میزان بیش از 7.4 میلیون بشکه در روز را انتظار دارد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA هم اظهار کرد: عدم وجود ظرفیت کافی در مخازن نفت یک مشکل جدی است. اگر کشورها فضایی برای نگه داری نفتی که عربستان سعودی در طول جنگ قیمت تولید میکند، نداشته باشند، قیمت نفت سقوط بیشتری پیدا خواهد کرد. به نظر می رسد که این اتفاق روی خواهد داد زیرا تولیدکنندگان با کمبود ظرفیت نگهداری نفت روبرو شدهاند و سه چهارم از ظرفیت تاسیسات نگهداری نفت جهان در حال حاضر تکمیل شده است.

اگر سعودی ها و روس ها ماه آینده به عرضه بالای نفت ادامه دهند، بازارهای انرژی باید خود را برای یک دور دیگر ریزش قیمت های نفت آماده کنند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، فاتح بیرول، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اظهار کرد که با توجه به قرنطینه شدن سه میلیارد نفر در جهان، تقاضای جهانی برای نفت ممکن است یک پنجم کاهش پیدا کند و قیمت های نفت 20 درصد سقوط کند. وی از تولیدکنندگان بزرگی مانند عربستان سعودی خواست همانند گذشته عمل کرده و به تثبیت بازار نفت کمک کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 941

به "پیش بینی آینده قیمت جهانی نفت خام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی آینده قیمت جهانی نفت خام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید