پوتین، پیروز همه پرسی در روسیه شد

به گزارش هولی، با شمارش 90 درصد از آراء همه پرسی مربوط به تغییر قانون اساسی روسیه، اکثریت مردم این کشور با فراهم آمدن زمینه برای ادامه ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین تا سال 2036 موافقت کردند.

پوتین، پیروز همه پرسی در روسیه شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل هولی، با شمارش بیش از 90 درصد از آراء همه پرسی مربوط به تغییر قانون اساسی روسیه، نتایج رسمی نشان می دهد که بیش از 78 درصد از مردم این کشور با تغییر قانون اساسی موافقت کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، نتایج همه پرسی انجام گرفته نشان می دهد که اکثریت مردم روسیه به فراهم آمدن زمینه برای تداوم ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین تا سال 2036، آری گفتند.

طبق این گزارش، پوتین هم اکنون با تغییر قانون اساسی روسیه، حق شرکت در دو دوره دیگر از انتخابات ریاست جمهوری کشورش را به دست خواهد آورد و می تواند برای 16 سال رئیس جمهور باشد.

این اصلاحات در ژانویه امسال رونمایی شدند. مجلس روسیه در ماه مارس ضمن تصویب این اصلاحات خواهان برگزاری یک همه پرسی برای جلب حمایت عمومی شده بود.

پیش از این نیز، پوتین در مصاحبه با شبکه 1 روسیه گفته بود شرکت در دوره جدید ریاست جمهوری را غیرمحتمل نمی داند و به کسانی که به دنبال جانشینی برای وی هستند گفت: آنها باید به جای جست وجوی جانشین، کار (خود را) انجام دهند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1106

به "پوتین، پیروز همه پرسی در روسیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین، پیروز همه پرسی در روسیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید