شرایط میناوند بعد از دو روز درگیری با کرونا، شستشوی ریه بیمار

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران، امیر حسین لطفی، با اشاره به وضیعت عمومی مهرداد میناوند، گفت: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم (دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و به خاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته قرار گرفت.

شرایط میناوند بعد از دو روز درگیری با کرونا، شستشوی ریه بیمار

پزشک معالج میناوند اضافه نمود: متأسفانه به دلیل مراجعه دیر هنگام، ریه ایشان تا 80 درصد درگیری دو طرفه ناشی از ویروس کرونا داشت چندان که مجبور شدیم او را بیهوش و سپس تحت مداوای پیشرفته قرار دهیم.

لطفی ادامه داد: متأسفانه ایشان زمانی به بیمارستان مراجعه نمود که در فاز طوفان التهابی ناشی از کووید 19 بود، به همین خاطر بیمار سریعاً به آی سی یو منتقل و به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد.

وی در خصوص اقدامات درمانی برای میناوند، گفت: بر اساس دستورالعمل های علمی و کشوری تمام اقدامات پیشرفته درمانی و دارویی در حال انجام است. میناوند برای همه ما یک سرمایه ملی است و همه تلاش خواهیم کرد برای سلامتی ایشان و شادی دل مردم همه اقدامات لازم را انجام دهیم.

فاطمی اضافه نمود: با توجه به وضیعت درگیری شدید ریه ها، امروز برای بیمار تراکئوستومی (باز کردن مجرای نای) انجام و به وسیله برنکوسکوپی، هر دو ریه بیمار شستشو داده شد. خوشبختانه پس از این اقدام اکسیژن خون تا حدودی بالا آمد.

این متخصص بیهوشی در خصوص شرایط امروز بیمار، گفت: شرایط فعلی میناوند فاز حاد و نگران کننده است و من از مردم و علاقمندان به ایشان می خواهم دعاهای ناب و انرژی های مثبت خود را به کمک تیم درمان و ایشان روانه کنند. مسلماً با امیدواری کارمان را ادامه می دهیم تا مانع از آن شویم شرایط وخیم تر شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ گونه کمبود دارویی یا امکانات و تجهیزاتی وجود ندارد و مردم خوب کشورمان مطمئن باشند تیم درمانی میناوند به رغم اینکه او از بیماری زمینه ای و چاقی هم رنج می برد از تمامی امکانات برای درمان او برخوردارند.

فاطمی در انتها از اینکه مجدداً کرونا در کشورمان به رغم تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت در حال اوج گیری است، ابراز نگرانی کرد و اضافه نمود: من عمیقاً از مردم و عزیزانی که این ملت به آنها علاقمندند تقاضا می کنم در مقابله و مبارزه با کرونا تا ریشه کنی و کنترل بیماری هرگز کوتاه نیایند، ماسک بزنند، دست های خود را دائم بشویند، فاصله اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند، دورهمی ها را تا زمان کنترل کرونا به تعویق بیاندازند، مسافرت نروند و به محض آنکه علائمی در خود دیدند که مشکوک تلقی می شود به پزشک خود مراجعه کرده تا مبادا در روال درمانی وقفه و دیرکرد ایجاد شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1464

به "شرایط میناوند بعد از دو روز درگیری با کرونا، شستشوی ریه بیمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط میناوند بعد از دو روز درگیری با کرونا، شستشوی ریه بیمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید