وزیر کشور آلمان: مسلمانان بخشی از آلمان هستند

به گزارش هولی، وزیر کشور آلمان در نخستین روز کنفرانس اسلام در آلمان تاکید نمود مسلمانان بخشی از جامعه آلمان هستند. این اظهارات موجب شد تا برخی از آن به تغییر موضع هورست زیهوفر یاد نمایند.

وزیر کشور آلمان: مسلمانان بخشی از آلمان هستند

به گزارش هولی، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان در چهارمین کنفرانس اسلام در آلمان تاکید نمود: مسلمانان به آلمان تعلق دارند.

زیهوفر اضافه کرد: مسلمانان همانند دیگر شهروندان این کشور از حقوق و وظایفی برخوردار هستند. اصلا هیچگونه تردیدی در این رابطه وجود ندارد.

این سیاستمدار محافظه کار آلمانی که به زودی از رهبری حزب اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن (CSU) کناره گیری خواهد نمود، ماه مارس با بیان اینکه اسلام به آلمان تعلق ندارد و اینکه آلمان با مسیحیت شکل گرفته استجنجال به پا کرد.

با این حال زیهوفر ماه مارس در مصاحبه با بیلد گفته بود: مسلمانانی که در اینجا زندگی می نمایند، طبیعتا بخشی از آلمان هستند. قطعا این به معنای آن نیست که ما سنت ها و رسوم ویژه کشورمان را با تصورات غلط از دست بدهیم.

این سخنان موجی از نقدها را روانه زیهوفر کرد و او از آن موقع کوشش بسیاری برای تلطیف مواضعش انجام داده است. کنفرانس اسلام آلمان که سال 2006 با پیگیری وولفگانگ شویبله، وزیر کشور سابق آلمان راه اندازی شد، مسلمانان آلمان و مقام های دولت های فدرال و محلی را گردهم می آورد. هدف کنفرانس مذکور ارتقای مشارکت دینی و اجتماعی مسلمانان در آلمان و توسعه بیشتر گفت وگوها میان نمایندگان دولت و سازمان های اسلامی است.

زیهوفر که ریاست این کنفرانس را بر عهده دارد، سال جاری با دعوت از تعداد بیشتری از خداشناسان لیبرال و کارشناسان به جز سازمان های اسلامی تغییراتی در آن ایجاد کرد. این نشست ها در سال های اخیر با موضوعاتی همانند آموزش ها و مراقبت های دینی سر و کار داشته است. تمرکز کنفرانس سال جاری روی نفوذ خارجی در مساجد و جوامع مسلمانان در آلمان است. اما نقش خداشناسی اسلامی در دانشگاه های آلمان هم مورد توجه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 102

به "وزیر کشور آلمان: مسلمانان بخشی از آلمان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور آلمان: مسلمانان بخشی از آلمان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید