وزارت کشور: خانه های 25 تا 50 متری در کل کشور ساخته می گردد

به گزارش هولی، خبرنگاران- مهدی جمالی نژاد گفت: درحال حاضر طرح ساخت خانه های 25 متری به صورت جامع و کامل آماده شده است که بنا است پس از چکش کاری این طرح به هیات دولت ارسال گردد تا مورد تصویب قرار گیرد و در کلیه کشور اجرایی گردد.

وزارت کشور: خانه های 25 تا 50 متری در کل کشور ساخته می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش هولی، چندی پیش اعلام شد که قرار است خانه های 25 متری در پایتخت ساخته گردد تا شاید قدری از مسائل پایتخت نشینان در زمینه مسکن را رفع کند. این طرح در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد و موافقان و مخالفان متفاوتی داشت اما باوجود تمام نقدها و مخالفت ها اخیراً یک تفاهم نامه به تایید شهرداری تهران و وزارت کشور رسیده که بر اساس آن در پایتخت واحدهای کوچک فراوری خواهد شد.

مهدی جاقتصادی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور درخصوص ساخت خانه های 20 متری به برنا گفت:باوجود اینکه شهرداری ها هیچ ماموریتی در فراوری مسکن ندارند اما برای اولین بار قرار شد آنها هم در حوزه فراوری مسکن وارد شوند و به دولت یاری نمایند تا احتیاج و مطالبه جوانان کشور درخصوص مسکن را پاسخ دهند.

او اضافه نمود:اولین گام در این موضوع را شهرداری تهران برداشت و خوشبختانه طرحی آماده کرد که خانه های 25 متری تا 50 متری برای زوج های جوان بسازد تا در سال های اولیه زندگی مشترک که سرمایه ای ندارند در این خانه ها زندگی نمایند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی اعلام کرد:بسیاری از جوانان برای شروع زندگی مشترک و ازدواج به دلیل پایین بودن قدرت اقتصادی به مساکن کوچک احتیاجمند هستند و پس از گذشت چندین سال از زندگی متراژ مسکن خود را افزایش می دهند؛ بنابراین این مساکن می تواند نقطه شروعین برای زندگی افراد باشد.

جاقتصادی نژاد درمورد شرایط فعلی این طرح اضافه نمود:درحال حاضر این طرح به صورت جامع و کامل از سوی شهرداری تهران آماده شده است و ما آن را به تمام شهرداری های کشور ابلاغ کردیم تا نظرات آنها را هم بشنویم و طرح به صورت پخته به مرحله اجرا برسد تا به عنوان یک الگو در کل کشور اجرایی گردد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی در سرانجام اظهار کرد:پس از دریافت کلیه نظرات و چکش کاری طرح، این طرح به هیات دولت ارسال می گردد تا مورد تصویب قرار گیرد و در کلیه کشور اجرایی گردد.

منبع:کارگر آنلاین

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1169

به "وزارت کشور: خانه های 25 تا 50 متری در کل کشور ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت کشور: خانه های 25 تا 50 متری در کل کشور ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید