هشدار مقام سابق تونسی درباره اقدامات عربستان و امارات علیه مغرب

به گزارش هولی، رئیس جمهور اسبق تونس هشدار داد، کوشش های ضدانقلابی عربستان، امارات و مصر در شمال آفریقا، علاوه بر تونس، الجزائر و مغرب را نیز تهدید می نماید.

هشدار مقام سابق تونسی درباره اقدامات عربستان و امارات علیه مغرب

به گزارش گروه بین الملل هولی، المنصف المرزوقی رئیس جمهور اسبق تونس، در جریان سخنرانی در یازدهمین دوره گردهمایی تحت عنوان المنتدی المغاربی در شهر الجدیده در مرکز تونس تاکید نمود که ضدانقلاب به سرکردگی عربستان، امارات و مصر، مغرب را نیز هدف قرار داده است.

به گزارش وبگاه خبری شبکه الجزیره، المرزوقی در این نشست گفت: کشورهای مخالف خیزش مردمی، شاه مغرب را به علت گوش فرا دادن به خواسته های مردمی در سال 2011 و سهیم کردن اسلام گرایان در حکومت، نخواهند بخشید.

رئیس جمهور اسبق تونس در ادامه با اشاره به بحران لیبی گفت: آنچه هم اکنون در کشور همسایه جریان دارد مستقیما تونس، الجزائر و مغرب را تهدید می نماید.

روابط میان امارات و مغرب به ویژه از سال 2019 بشدت تیره شده است؛ مغرب اعلام نموده که امارات تا به امروز چندین اقدام خرابکارانه علیه رباط انجام داده است.

آوریل (فروردین) گذشته (2019) علی سالم الکعبی سفیر امارات در رباط به ابوظبی فراخوانده شد و از آن پس دیگر به مغرب بازنگشت. در ماه های گذشته زمزمه هایی از مشخص سفیر جدید امارات در مغرب شنیده شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 740

به "هشدار مقام سابق تونسی درباره اقدامات عربستان و امارات علیه مغرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقام سابق تونسی درباره اقدامات عربستان و امارات علیه مغرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید