نخست وزیر کانادا حاضر به عذرخواهی از عربستان نشد

به گزارش هولی، نخست وزیر کانادا در اولین واکنش به بروز بحران در روابط کشورش با رژیم سعودی حاضر نشد از رژیم سعودی عذرخواهی کند و در عین حال اعلام نمود همچنان به دفاع از حقوق بشر ادامه خواهد داد.

نخست وزیر کانادا حاضر به عذرخواهی از عربستان نشد

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از عربی 21، جاستین ترودو در اولین واکنش به بروز بحران در روابط کشورش با حکومت سعودی بیان کرد اتاوا همچنان به دفاع از مسائل حقوق بشر ادامه خواهد داد.

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت، اضافه نمود به گفت وگو با ریاض ادامه می دهیم و با قدرت از مسائل حقوق بشر حرف خواهیم زد.

وی به این نکته اشاره نمود که کریستیا فریلاند وزیر خارجه کانادا گفت وگوهای طولانی با همتای سعودی اش در روز سه شنبه انجام داده است.

ترودو در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا کانادا از حکومت سعودی عذرخواهی می نماید؟ تاکید نمود کانادایی ها از من انتظار دارند با قدرت از حقوق بشر حرف بزنم و کانادا با قدرت و به صراحت از این مسئله حرف خواهد زد، ما خواستار روابط بدی با عربستان که در زمینه حقوق بشر پیشرفتی داشته، نیستیم.

روز دوشنبه 15 مرداد و درپی درخواست کانادا از عربستان برای آزاد کردن دو فعال مدنی بازداشت شده، ریاض سفیر خود از این کشور را فراخواند و سفیر کانادا در عربستان را نیز عنصر نامطلوب توصیف کرد.

عربستان همچنین همه معاملات تجاری و سرمایه گذاری جدید خود با کانادا را به حالت تعلیق درآورد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 338

به "نخست وزیر کانادا حاضر به عذرخواهی از عربستان نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا حاضر به عذرخواهی از عربستان نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید