مدت قرنطینه کرونای دلتا 18 تا 21 روز است

به گزارش هولی، رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد اعلام کرد: به علت بالا بودن لود ویروس و قدرت سرایت بالای آن، مدت زمان قرنطینه کرونای دلتا بیشتر از کووید قبلی است. در واقع مدت زمان قرنطینه کرونای قبلی 10 تا 14 روز بود ولی مدت زمان قرنطینه کرونای دلتا 18 تا 21 روز است. دوران قرنطینه کرونای دلتا از روز پیدا شدن علائم آغاز می گردد.

مدت قرنطینه کرونای دلتا 18 تا 21 روز است

رزیتا خداشاهی در پاسخ به این سوال که افرادی که علائم در آن ها بعد از 21 روز هم ادامه داشته، آیا باید همچنان در قرنطینه بمانند، گفت: این مورد بستگی به این دارد که علائم چه باشد؛ هنگامی که فردی درگیری ریه دارد و 21 روز از آن می گذرد، ممکن است پس از این مدت و تا یک ماه به تک سرفه و بی حالی دچار باشد ولی بعد از 21 روز نباید علائم فعال بیماری کرونا در بدن وی مشاهده گردد. البته این موضوع در مورد افرادی است که درمان شده اند. ممکن است فردی در خانه اش باشد و تا 10 روز علائم داشته باشد و هیچ درمانی هم انجام ندهد اما ضعف و بی حالی در وی همچنان باقی بماند. به همین علت منظور از درمان، درمانی است که به وسیله پزشک انجام گردد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد در مورد ایمنی پس از تزریق واکسن اضافه کرد: پس از تزریق دز اول واکسن کرونا قدرت سیستم ایمنی بدن کاهش پیدا نمی کند. هیچکدام از واکسن ها عوارض خاصی نداشته و اگر عوارضی هم بوده، مثل واکسن های معمول دیگر مانند آنفلوآنزا بوده است. کسانی بوده اند که دز اول واکسن را دریافت نموده اند اما باز هم به کرونا مبتلا شدند. چنین مساله ای ربطی به تزریق واکسن ندارد. این افراد کسانی بودند که علائم خفیف کرونا را داشته اند و با دریافت واکسن، بعد از چند روز علائم کرونا خود را نشان داده است و روزی که واکسن زدند ناقل و بی علامت به حساب می آمده اند.

خداشاهی ادامه داد: بعد از تزریق دز اول واکسن ایمنی کامل در بدن ایجاد نمی گردد؛ شاید ایمنی پس از تزریق دز اول در حد 30 درصد باشد. به همین علت روی ایمنی دز اول نمی توان حساب کرد و باید حتما 2 دز واکسن تزریق گردد تا ایمنی لازم به دست آید.

وی توضیح داد: باید توجه داشت هدف از واکسیناسیون این نیست که فرد دچار بیماری کرونا نگردد بلکه هدف این است که اگر فرد مبتلا به کرونا شد، این بیماری منجر به مرگ وی نگردد یا بستری ICU نداشته باشد. ممکن است فرد بعد از تزریق واکسن ناقل بدون علامت باشد و علائم خفیفی پیدا کند و درمان گردد. در واقع هدف از واکسیناسیون این نیست که فرد بعد از دریافت آن دچار بیماری نگردد بلکه هدف این است که فرد در صورت ابتلا بستری نگردد و نوع شدید کرونا را نگیرد.

خداشاهی بیان نمود: اینکه برخی از افراد علی رغم تزریق 2 دز واکسن باز هم به کرونا مبتلا می شوند، علت بر شکست واکسن نیست بلکه با واکسن زدن ابتلا به ویروس کرونا مساله خاصی به نظر نمی آید و همچون بیماری آنفلوآنزاست که در جامعه خیلی از افراد به آن مبتلا می شوند اما این بیماری باعث مرگ کسی نمی گردد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد در مورد زمان مناسب تزریق واکسن برای کسانی که مبتلا به کرونا می شوند، گفت: کسانی که به کرونا مبتلا می شوند، باید حداقل 4 تا 6 هفته از زمان درمانشان بگذرد تا بتوانند واکسن دریافت نمایند ولی در مواردی که کسی علائم خفیفی دارد یا تست PCR شخصی مثبت بوده اما علائمی ندارد، چنین شخصی از 2 هفته زودتر هم می تواند واکسن دریافت کند.

منبع: همگردی
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1788

به "مدت قرنطینه کرونای دلتا 18 تا 21 روز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدت قرنطینه کرونای دلتا 18 تا 21 روز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید