فرمانده آمریکایی: چین به دنبال ارعاب منطقه است

به گزارش هولی، فرمانده ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام اظهار کرد که اقدامات چین در دریای چین جنوبی به منظور ایجاد هراس در دیگر کشورهای این منطقه است.

فرمانده آمریکایی: چین به دنبال ارعاب منطقه است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان آکوئیلینو، فرمانده ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام گفت که اقدامات چینی ها از جمله ساخت جزیره در آب های مورد مناقشه، هدف نمایش ظرفیت نظامی این کشور را دنبال می نماید.

وی در نشستی در بانکوک به روزنامه نگاران گفت که علاوه بر نصب سامانه های دفاع موشکی هوایی و دریایی و تجهیزات رادارگریز، چین اخیرا بمب افکن هایی را در باند فرودگاه بعضی از جزیره های خودساخته قرار داده است.

او گفت، روشن است که چنین تاسیساتی به طور قطع اهداف نظامی دارند و هدفشان نشان دادن قدرت نظامی چین به شرکا و کشورهای منطقه و در نهایت اجبار و زورگویی علیه دیگر کشورهای این منطقه است.

ادعاهای ارضی چین توسط دیگر کشورها از جمله ویتنام، فیلیپین و مالزی به چالش کشیده شده است. آکوئیلینو تاکید نمود، ارزش معاملات تجاری که سالانه به وسیله دریای چین جنوبی انجام می گردد، سه تریلیون دلار است.

او خواهان پایبندی چین به حقوق بین المللی همه طرف ها، مطابق قوانین بین المللی شد که توسط همه کشورهای این منطقه به رسمیت شناخته شده است. وی همچنین از چین خواست به حقوق دیگر کشورها در دریای چین جنوبی احترام گذاشته گردد. آمریکا معمولا در این منطقه مورد مناقشه گشت زنی هوایی و دریایی صورت می دهد.

آکوئیلینو گفت، به باور او نقش آمریکا حفظ امنیت این منطقه و کشورهای آن با همکاری نزدیک با متحدانی است که ارزش های مشترکی با یکدیگر دارند. این نظامی آمریکایی گفت: هیچ شکی نیست که آمریکا اظهار داشته با چین در رقابت است. ما یک اختلاف بنیادی در ایدئولوژی هایمان داریم.

او همچنین اضافه نمود : با این حال این رقابت، یک درگیری نیست. آمریکا جایی که می تواند، همکاری خواهد نمود و جایی که باید، رقابت می نماید.

چین از آنچه که آن را دخالت آمریکا در منطقه آسیا-اقیانوس آرام می نامند انتقاد می نماید و طبق زمینه های تاریخی بر حق حاکمیت بر تقریبا تمام دریای چین جنوبی پافشاری دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 553

به "فرمانده آمریکایی: چین به دنبال ارعاب منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده آمریکایی: چین به دنبال ارعاب منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید