فتح الله نوش داروی پسااسترا؟، همه تناقضات استقلال و مربی ایتالیایی

به گزارش هولی، در 10 روزی که از تغییر و تحول در کادر مدیریتی استقلال می گذرد، احتمال بازگشت علی فتح الله زاده به این باشگاه قوت گرفته است. او حتی در روز شنبه توسط سخنگوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان عضو هیات مدیره معرفی گردید و ساعتی بعد، توسط همین مسوول وزارت ورزش و جوانان حضورش در هیات مدیره استقلال تکذیب شد!

فتح الله نوش داروی پسااسترا؟، همه تناقضات استقلال و مربی ایتالیایی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

در حالی که باشگاه استقلال و آندره آ استراماچونی به دنبال پیدا کردن راه حلی برای ادامه همکاری هستند، به نظر می رسد با حضور فتح الله زاده در هیات مدیره استقلال پروژه کاهش عصبانیت طرفداران در صورت شکست نمایش بازگشت استراماچونی، اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا، 10 روز پیش بود که آندره آ استراماچونی، سرمربی استقلال یک روز مانده به دیدار مقابل پیکان قراردادش را فسخ کرد و ساعتی پس از آن هم ایران را ترک کرد تا شوکی جدی به اردوی آبی ها وارد گردد. در این مدت اظهارنظرهای مختلفی از سوی مدیران استقلال و استراماچونی مطرح شد که بعضی از آن ها با یکدیگر متناقض هستند؛ اظهارنظراتی که نشان می دهد اعتماد بین دو طرف، روز به روز درحال کم تر شدن است و تعیین نیست روابط دو طرف در صورتی که مدیران استقلال بتوانند راه حلی برای بازگشت استراماچونی پیدا نمایند، به چه شکل خواهد شد.

در ادامه به بخشی از صحبت های متناقض دو طرف پرداخته شده است:

قرارداد جدید یک ساله

در 10 روز گذشته مدیران استقلال بارها عنوان کردند که استراماچونی مدت ها به دنبال کاهش زمان قراردادش با آبی های پایتخت از دو سال به یک سال بوده است. برای مثال، اسماعیل خلیل زاده، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال در گفت وگویی تلویزیونی که ساعتی پس از فسخ قرارداد استراماچونی انجام شد، گفت: آقای ماچونی (استراماچونی) دو سال با ما قرارداد دارد. درخواست او در دو هفته اخیر، تبدیل قرارداد دو ساله به یک ساله بود که به همین دلیل ما خواستار برگزاری جلسه با او شدیم. متاسفانه او به این جلسه نیامد و حتی در جلسه ای که دیروز ترتیب دادیم هم نیامد. احساس او این بود که قراردادش را باید به یک سال تبدیل کند که فکر می کنم دلیلش این بود که مبلغ قراردادش را برای سال دوم افزایش دهد.

استراماچونی در طول این 10 روز واکنشی نسبت به این موضوع نداشت اما دیروز (سه شنبه) در مصاحبه تلویزیونی که داشت، خاطرنشان کرد که به دنبال عقد قرارداد جدیدی مشابه با قرارداد قبلی اش است. او در این رابطه گفت: قبل از هرچیز می خواهم همه طرفدارانم بدانند که من و همکارانم دوست داریم به استقلال برگردیم. می خواهیم که قرارداد جدیدی داشته باشیم، شبیه به قرارداد قبلی چون هدف ما این است که فصل را به خاتمه برسانیم و با بازیکنانم به بهترین نتیجه ممکن برسیم. اما از طرفی یک جنبه قانونی وجود دارد که وکلای من روی آن کار می نمایند.

پیشنهاد از کشورهای همسایه

اسماعیل خلیل زاده، رییس وقت هیات مدیره باشگاه استقلال حدود 20 ساعت پس از فسخ قرارداد استراماچونی در گفت وگویی تلویزیونی ادعا کرد که یکی از دلایل درخواست استراماچونی برای تقلیل قراردادش به یک سال، پیشنهاداتی بوده که از کشورهای همسایه داشته است.

با این حال استراماچونی ساعتی پس از این ادعا در مصاحبه ای با رد این موضوع توضیح داد: این مساله ای است که لازم می دانم همین جا درباره اش شفاف سازی کنم. در حال حاضر اخباری منتشر شده مبنی بر این که یکسری، وکیل مرا برای فسخ قرارداد با استقلال ترغیب نموده اند و اینکه ما به خاطر پذیرش پیشنهاد مربیگری در تیمی دیگر این تصمیم را گرفته ایم اما این ها دروغ بوده و هیچ پیشنهادی به من نشده است. اگر مسائل حقوقی موجود رفع گردد، من همین فردا به استقلال برمی گردم.

پرداخت چک به جای واریز مستقیم پول

براساس اظهارات استراماچونی، دلیل اصلی فسخ قرارداد از سوی او به خاطر این بوده که مدیران استقلال نتوانستند راه حلی قانونی برای پرداخت حقوقش پیدا نمایند و با پرداخت هایی که به وسیله صرافی ها به حسابش در ایتالیا داشتند باعث بلوکه شدن این حساب شده اند.

به همین دلیل مدیران استقلال که پس از استعفای امیرحسین فتحی با سرپرستی اسماعیل خلیل زاده به کارشان ادامه می دادند، پیگیر پیدا کردن راه حلی برای پرداخت قانونی حقوق استراماچونی شدند که در نهایت اعلام شد، دوشنبه این هفته پول به حساب سرمربی ایتالیایی استقلال واریز می گردد اما به یک باره بامداد سه شنبه، رسانه رسمی باشگاه استقلال با انتشار تصویر یک فقره چک خاطرنشان کرد که چک استراماچونی آماده است و سرمربی استقلال باید به بانک مراجعه و چکش را دریافت کند.

این اقدام که بر خلاف توافق وکلای استراماچونی با مدیران استقلال بود باعث شد که سرمربی ایتالیایی استقلال دوباره از آمدن به ایران اجتناب کند. او در این رابطه گفت: قرارداد آماده بود و ما آماده پرواز بودیم اما یک دفعه با بحث جدید چک آمدند که من انتظارش را نداشتم. متاسفانه انگار نمی دانند که در ایتالیا بسیار سخت است که یک شخص حقیقی چنین پرداختی را قبول کند. دوباره باید بگویم که بحث مقدار پول نیست.

آیا ادعای استراماچونی درست است؟

طبق اطلاعات به دست آمده از سوی یک کارشناس بانکی، با توجه به این که پای بانک مرکزی ایتالیا به ماجرای پرداخت مطالبات استراماچونی باز شده و چک استقلالی ها هم به تایید این بانک رسیده، در نتیجه مسئله ای از بابت پرداخت مطالبات سرمربی ایتالیایی استقلال وجود ندارد و این فقره چک بدون این که باعث ایجاد مشکل برای استراماچونی بگردد، پاس خواهد شد. با این حال به نظر می رسد که استراماچونی از این که دریافت چک باعث ایجاد مشکل برای او گردد، نگران است.

آمدن فتح الله زاده، راه حلی برای آرام کردن طرفداران استقلال؟

در 10 روزی که از تغییر و تحول در کادر مدیریتی استقلال می گذرد، احتمال بازگشت علی فتح الله زاده به این باشگاه قوت گرفته است. او حتی در روز شنبه توسط سخنگوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان عضو هیات مدیره معرفی گردید و ساعتی بعد، توسط همین مسوول وزارت ورزش و جوانان حضورش در هیات مدیره استقلال تکذیب شد!

با این حال او در نهایت امروز (چهارشنبه) در حالی که طرفداران استقلال به شدت به خاطر عملی نشدن وعده مدیران شان مبنی بر حل مشکل استراماچونی در روز دوشنبه عصبانی هستند، به عنوان عضو جدید هیات مدیره باشگاه استقلال معرفی گردید.

به نظر می رسد بازگشت فتح الله زاده راه در روی وزارت ورزش و جوانان و باشگاه استقلال در صورت شکست پروژه بازگشت استراماچونی است و در این صورت او بلافاصله به عنوان مدیرعامل استقلال معرفی می گردد. موضوعی که دور از ذهن نیست به این دلیل که دیروز (سه شنبه) علی فتح الله زاده برای آرام کردن طرفداران معترض استقلالی که مقابل وزارت ورزش و جوانان رفته بودند، به میان آن ها رفت تا غائله ختم به خیر گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 549

به "فتح الله نوش داروی پسااسترا؟، همه تناقضات استقلال و مربی ایتالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الله نوش داروی پسااسترا؟، همه تناقضات استقلال و مربی ایتالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید