عمان دروازه صادرات محصولات ایران به آمریکا می گردد

به گزارش هولی، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان گفت: عمان دروازه ارتباط ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس و شرق آفریقا است و عمان با توجه به قرارداد تجارت آزاد با آمریکا می تواند کالاهای ایرانی را بدون هیچگونه عوارض گمرکی و مالیات به راحتی به این کشور صادر کند.

عمان دروازه صادرات محصولات ایران به آمریکا می گردد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار مالی هولی، محسن ضرابی امروز در نشست مشترک ایران و عمان در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: روابط سیاسی دو کشور در سال های گذشته و در زمان تحریم مناسب بوده است و عمان نقش مهمی در رسیدن ایران به توافق با 1+5 داشته است.

وی اضافه کرد: عمان می تواند دروازه ای برای ورود ایران به سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و شرق آفریقا باشد.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان ادامه داد: عمان با آمریکا نیز قرارداد تجارت آزاد دارد که بدون هیچگونه عوارض گمرکی و مالیات به راحتی محصولات خود را به این کشور صادر می نماید و امکان استفاده آن از این راستا وجود دارد.

ضرابی توضیح داد: بندر صحار (عمان) به عنوان منطقه آزاد تجاری می تواند برای صنایع مختلفی مانند پتروشیمی، فولاد، مواد غذایی و نفت و گاز و سایر صنایع شرایط مناسبی برای تجارت و حتی سرمایه گذاری مشترک ایجاد کند.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت موافقتنامه عشق آباد که در آن به ترانزیت کالا میان ایران، ازبکستان، ترکمنستان و عمان به امضا رسیده است صادرات کالاهای خود را در این راستا توسعه دهیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان گفت: 4 سال پیش موافقتنامه عشق آباد به امضا رسید تا حمل و نقل کالا از کشورهای شمال روسیه به جنوب خلیج فارس در ایران تسهیل گردد اما در مقام عمل تا امروز شاهد برقراری این شرایط نبوده ایم.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 438

به "عمان دروازه صادرات محصولات ایران به آمریکا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان دروازه صادرات محصولات ایران به آمریکا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید