شرایط توزیع ابزارهای هوشمند آموزشی بین دانش آموزان فاقد تجهیزات

به گزارش هولی، جانشین وزیرآموزش و پرورش در طرح راهنمایی به تشریح ملاک های توزیع تبلت و گوشی هوشمند، بین دانش آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی در منطقه ها محروم کشور پرداخت.

شرایط توزیع ابزارهای هوشمند آموزشی بین دانش آموزان فاقد تجهیزات

به گزارش خبرنگاران، سیدجواد حسینی با بیان این که تا به امروز در راستای طرح راهنمایی بیش از 360هزار تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان منطقه ها محروم اهداء شده است، اظهار کرد: نزدیک به 30درصد دانش آموزان کشور به وسایل هوشمند ارتباطی و یا شبکه اینترنتی برای اتصال به شاد دسترسی ندارند و از سال گذشته طرح راهنمایی با هدف مشارکت خیّرین، نهادها و دستگاه های اجرایی در تأمین این تجهیزات، برای دانش آموزان منطقه ها محروم در وزارت آموزش و پرورش اجرایی شد.

وی افزود: از زمان آغاز این طرح بسیاری از نهادها، دستگاه های اجرایی، موسسات خیریه ای و افراد خیر با اهدای تبلت یا گوشی هوشمند، بخشی از نیازهای دانش آموزان محروم را برآورده نموده اند.

حسینی به بیان اولویت های توزیع این تجهیزات بین دانش آموزان پرداخت و توضیح داد: دانش آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی، دانش آموزانی که خانواده های آنان به علت فقر اقتصادی توانایی تأمین تبلت را ندارند، دانش آموزان نیازمند منطقه های که مدارس آنان امکان آموزش های حضوری ندارند، دانش آموزان نیازمند پایه های چهارم، پنجم و ششم در منطقه ها محروم، عشایری، روستایی و حاشیه شهرها، دانش آموزان نیازمند در خانواده های با جمعیت دانش آموزی بیشتر و دانش آموزان نیازمند در مدارس پر جمعیت، در اولویت دریافت تجهیزات هوشمند آموزشی قرار دارند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این که در امسال از سوی مجلس 500میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات هوشمند آموزشی اختصاص یافته است گفت: در گام اول 170میلیارد تومان از این اعتبار از سوی سازمان نوسازی مدارس به حساب استان های محروم واریز شده است.

وی با تأکید بر این که وزارت آموزش و پرورش از مشارکت همه خیرین و نهادهای خیریه استقبال می نماید، اظهار کرد: در چند روز اخیر، نهاد خیریه مجمع جهانی سادات که در حوزه سادات محروم فعالیت دارد، طی نامه ای به آموزش و پرورش اعلام نموده به تمامی دانش آموزان سادات فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی، تبلت اهداء خواهد نمود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، افزود: وزارت آموزش و پرورش هم طی نامه ای به استان ها از آنها خواسته تا فهرست دانش آموزان سادات محروم را جهت دریافت تبلت از موسسه خیریه مجمع جهانی سادات، ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1915

به "شرایط توزیع ابزارهای هوشمند آموزشی بین دانش آموزان فاقد تجهیزات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط توزیع ابزارهای هوشمند آموزشی بین دانش آموزان فاقد تجهیزات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید