سیاست های امارات برای نفوذ در منطقه شکست خورده است

به گزارش هولی به نقل از عربی 21، کریستین اولریچسون کارشناس آمریکایی امور خاورمیانه در مصاحبه با پژوهشکده کارنگی اعلام نمود که سیاست های امارات در منطقه باعث دشمن تراشی برای این کشور می گردد.

سیاست های امارات برای نفوذ در منطقه شکست خورده است

وی در ادامه اضافه نمود: امارات برای خود در منطقه دشمن تراشی می نماید و این دشمنان برای اقدام متقابل علیه امارات در کمین این کشور هستند به ویژه اینکه سیاستهای امارات برای نفوذ در منطقه مانند لیبی شکست خورده و پیش بینی می گردد همین اتفاق در یمن نیز بیفتد.

این کارشناس آمریکایی همچنین گفت: حضور ترکیه در پرونده لیبی می تواند به افزایش مداخله امارات در لیبی گردد که در نهایت به افزایش هزینه های ابوظبی منجر خواهد شد.

وی اضافه نمود: امارات همیشه می کوشد این طور نشان دهد که قطر در امور داخلی دیگر کشورها مداخله می نماید اما امروزه، خود با این اتهامات رو به رو شده و دلایل و مدارک در این خصوص به اندازه کافی موجود است.

اولریچسون گفت: امارات از زمان تأسیس این کشور شاهد وجود تنش میان ابوظبی و دیگر مناطق این کشور به ویژه دبی بوده است. این مسأله بر سر چگونگی معین قدرت در کشور اجرا شده که هر از چند گاهی به وقوع تنش های گسترده انجامیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1122

به "سیاست های امارات برای نفوذ در منطقه شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های امارات برای نفوذ در منطقه شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید