سفیر ایران در لندن: محموله نفتکش آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شد

به گزارش هولی، سفیر کشورمان در لندن تأکید کرد برخلاف ادعای مقامات انگلیس، محموله نفتکش آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شده و ایران هیچ تعهدی را در این خصوص نقض نکرده است.

سفیر ایران در لندن: محموله نفتکش آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل هولی، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز چهارشنبه در یک پیغام توئیتری گفت که در نشست روز گذشته خود با وزیر امور خارجه انگلیس خاطرنشان نموده که ایران محموله نفتکش آدریان دریا را به یک شرکت خصوصی فروخته است.

حمید بعیدی نژاد در پیغام توئیتری خود در مورد دیدار خود با دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس نوشت: در جلسه امروز با وزیر خارجه انگلیس، تاکیدگردیدکه اقدام مقامات انگلیس علیه نفتکش حامل نفت ایران خلاف حقوق بین الملل بود.تحریمهای اتحادیه اروپا قابل تعمیم به کشورهای ثالث نیست.علیرغم تهدیدات بیشمار آمریکا،نفتکش نفت خود را در دریا به یک شرکت خصوصی فروخت و تعهدی را هم نقض ننموده است.

رسانه های انگلیسی بعد از ظهر دیروز سه شنبه از احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن به وزرات امور خارجه انلگیس خبر دادند. وزیر امور خارجه انگلیس دلیل احضار سفیر ایران در لندن را اعتراض به آنچه عدم پایبندی ایران به تعهدات خود درباره نفتکش آدریان دریا خواند، اعلام نموده بود.

دومینیک راب همچنین مدعی شده بود که ایران با فروش نفت به سوریه (که عامل اصلی اعتراض انگلیس است) هنجارهای بین المللی را نقض نموده و به همین دلیل دولت متبوعش این مسئله را در سازمان ملل متحد مطرح خواهد نمود.

مقامات انگلیسی در هنگام توقیف ابرنفتکش آدریان دریا (گریس-1) توسط نیروی دریایی این کشور، نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه را به عنوان توجیهی برای اقدام غیرقانونی خود مطرح کردند، در حالی که تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه -که البته مشروعیت این تحریم ها نیز همیشه زیر سؤال بوده است- تنها منحصر به کشورهای اتحادیه اروپاست و دیگر کشورها وظیفه ای در قبال آن ندارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 315

به "سفیر ایران در لندن: محموله نفتکش آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در لندن: محموله نفتکش آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید