سرعت قطار استقلال فقط با یک مانع کند می گردد، لوکوموتیوران ایتالیایی دغدغه سوخت دارد

به گزارش هولی، روند رو به رشد استقلال در فصلی که آن را با سرمربیگری آندره آ. استراماچونی شروع کرد شبیه به قطاریست که لوکوموتیوران ایتالیایی اش کم کم سوخت را به مخزن انرژی اش اضافه می کرد.

سرعت قطار استقلال فقط با یک مانع کند می گردد، لوکوموتیوران ایتالیایی دغدغه سوخت دارد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

گروه ورزشی هولی، تیم فوتبال استقلال در فصل نوزدهم با عبور از طوفانی از اتفاقات مختلف به هفته یازدهم رسیده و در حالی خود را برای دیدار با نساجی مازندران آماده می نماید که بسیاری از فوتبالدوستان منتظر هستند تا ببینند مرد 43 ساله ایتالیایی که راهنمایی این قطار آبی رنگ را در راستا رسیدن به خط خاتمه لیگ نوزدهم در دست دارد این بار برای سرعت دریافت از چه سوخت و انرژی در لوکوموتیو این ترن پرقدرت استفاده می نماید! آنالیز دلایل این پیروزیت، شناخت قطار استقلال را آسانتر می نماید.

مصمم در مربیگری!

از جمله دلایل پیروزیت استراماچونی در استقلالی که از شفر گرفته و به او تحویل داده شد تصمیم مهمی بود که این مرد ایتالیایی در ابتدا گرفت. ایتالیایی ها که بیشترین تعداد مربی پیروز فوتبالی را بین همه مربیان دنیا از کشورهای مختلف در اختیار دارند یکی از مصمم ترین نفرات خود در این زمینه را روانه ایران کردند. استراماچونی به قدری در کارش مصمم بود که حتی با علم به جدایی 16 بازیکن از تیم سوم فصل قبل لیگ برتر هرگز در پیروزیتش با این تیم شکی به دل راه نداد.

سخت گیر همچون لوکوموتیوران ها!

از بارزترین تعیینات لوکوموتیورانان سختگیری در کار، جدیت و کوشش فراوان آنهاست. برخورد قهری و اخراج چند بازیکن از تیم استقلال در همان روزهای اول همکاری استراماچونی با استقلال به شاگردانش فهماند لوکوموتیورانی که جای شفر آمده اهل شوخی و وقت گذرانی نیست. استراماچونی که در تصاویر منتشر شده از او کمتر صورتش را خندان دیده ایم این جدیت را در تیمش نهادینه کرد.

بدنهایی از پولاد!

او با دستیارانی که از ایران، آرژانتین و ایتالیا در اختیار داشت از روز اول اتمام حجت کرد. استراماچونی که شناختی از لیگ برتر کشوری در خاورمیانه نداشت تصمیمی معقول گرفت تا پیش از هر چیز زمینه اصلی کارش را در بهترین شرایط ممکن فراهم کند. او که می دانست در گردنه های سخت راستا ممکن است موانع جدی بر سر راه قطار استقلال روی ریل ایجاد گردد ابتدا توان جسمانی نفراتش را به قدری بالا برد که می بینیم استقلال در دقیقه 88 بازی با صنعت نفت آبادان پس از اینکه 5 گل به ثمر رسانده باز هم توسط سجاد آقایی و فرشید اسماعیلی در صدد است تا گل ششم را به ثمر برساند! استراماچونی بدنهای بازیکنانش را پولادی نموده است!

جاه طلبی های مرد ایتالیایی!

حسرت شنیدن جمله ای درباره قهرمانی استقلال هنوز بر دل هواداران و هولیی که با استراماچونی برخورد داشته اند مانده است. اما او ثابت نموده جاه طلبی در خونش است. مردی که هر بار در ابتدای تمرین یک جمله تکراری را به زبان می برد، قطعا توانسته این ذهنیت را در مغز شاگردانش جا بیندازد که استقلال برتر از لیگ ایران فوتبال بازی می نماید. جمله معروف ایتالیایی 43 ساله این است که در استقلال به جای 100 باید 150 باشید! او یک روز پیش از هر مسابقه از نفراتش می خواهد خودشان نسبت به میزان آمادگی که دارند از 10 به خودشان نمره بدهند. دروغگوها را هم به سرعت تشخیص داده و از لیست 18 نفره خط می زند!

راننده حرفه ای!

استراماچونی در پیچ های ابتدایی راستا لیگ نوزدهم بعد از آزمایش سیستم دفاع 4 نفره و عقب افتادن در ایستگاه دربی پایتخت روش رانندگی با لوکوموتیوش را تغییر داد. این راننده حرفه ای با اصل غافلگیری سیستم قطار تیمش را به 3 دفاع، 5 هافبک و 2 فوروارد تغییر داد تا 15 تیم دیگر لیگ را در شوکی سنگین قرار داده و در جام حذفی و لیگ، 7 پیروزی پیاپی را در 7 پیچ خطرناک از جمله تبریز، تقدیم هواداران تیمش کند. او ثابت کرد چرا سریعترین اتومبیل های دنیا، فراری و لامبورگینی را ایتالیایی ها ساخته اند!

تکیه به نیروی جوانی!

استراماچونی حالا که داریوش شجاعیان، محسن کریمی و احتمالا تا مدتی میلاد زکی پور را در اختیار نخواهد داشت در عوض جوانانی را به تیمش راه داده که هر یک ثابت کردند در چارچوب منظم تیمی این مرد ایتالیایی توان بازی داشته و به خوبی از پس وظایف شان برآمدند. آرش رضاوند، سجاد آقایی، مسعود ریگی، مهدی قائدی، عارف غلامی و... همگی ثابت کردند استراماچونی هنر استفاده از جوانان را داراست و می تواند با آنها سلامت از گردنه های لیگ عبور کند.

حاشیه، ترمز بی موقع قطار!

آنالیز وضعیت قطار استقلال با لوکوموتیوران مصممی که از هر نظر برای رسیدن به خط خاتمه آمادگی لازم را دارد تعیین می نماید تنها یک اتفاق توان کند کردن حرکت ترن سرعت گرفته را داراست. حاشیه! بی پولی که در این سالها با فشار و تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و غرب برکشورمان تحمیل شده همیشه معضل مدیران ورزشی و البته غیرورزشی در کشور بوده است. موضوعی که لطمه اش به استقلال هم رسیده است. با این همه اگر مدیران باشگاه استقلال نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند بی شک مانع مهم بزرگی از سر راه ترن سرعت گرفته استقلال برداشته شده و لوکوموتیورانش با سوخت رسانی به موقع یعنی واریز پول به حساب اعضای تیم، آن را با قدرت به خط خاتمه می رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 500

به "سرعت قطار استقلال فقط با یک مانع کند می گردد، لوکوموتیوران ایتالیایی دغدغه سوخت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرعت قطار استقلال فقط با یک مانع کند می گردد، لوکوموتیوران ایتالیایی دغدغه سوخت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید