رئیس مجلس اروپا: باید حلقه تحریم های روسیه را تنگ تر کنیم!

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران، روزنامه های وابسته به گروه رسانه ای فانکه آلمان به نقل از دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا نوشتند که او خواستار تنگ تر شدن حلقه تحریم ها علیه روسیه شده است.

رئیس مجلس اروپا: باید حلقه تحریم های روسیه را تنگ تر کنیم!

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی در این باره مدعی شد: باید تحریم ها علیه مقامات روسیه را تشدید کنیم حال آنکه در مقابل، رابطه ای نزدیکتر با مردم و جامه مدنی روسیه داشته باشیم و از مخالفین مسکو حمایت کنیم.

این روزها اتحادیه اروپا و روسیه در جنگ دیپلماتیک تمام عیاری به سر می برند. تنش در رابطه بروکسل-مسکو از ماجرای رسیدگی به اتهامات آلکسی ناوالنی از منتقدان رئیس جمهور روسیه شروع شد که طی آن سفارت خانه های کشورهای غربی به طور علنی، مردم روسیه را به انجام تظاهرات ضددولتی ترغیب می کردند.

در ادامه این تنش ها، دولت پراگ به بهانه دست داشتن ماموران اطلاعاتی روسیه در حادثه انفجاری که چند سال پیش در جمهوری چک روی داد، چند دیپلمات روس را اخراج کرد که این اقدام واکنش متقابل مسکو را در پی داشت.

تنش در رابطه پراگ-مسکو نیز به نوبه خود به اخراج دومینو وار دیپلمات های روس از کشورهای اروپایی و پاسخ متقابل روسیه منجر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1680

به "رئیس مجلس اروپا: باید حلقه تحریم های روسیه را تنگ تر کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس اروپا: باید حلقه تحریم های روسیه را تنگ تر کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید