دعوت عمان از پزشکان ایرانی برای احداث کلینیک و بیمارستان

به گزارش هولی، رئیس منطقه مالی دُقم با اشاره به اینکه عمانی های بسیاری برای برخورداری از امکانات و خدمات درمانی به ویژه در حوزه چشم پزشکی به ایران می آیند گفت: پزشکان ایرانی می توانند با امتیازات ویژه در منطقه دقم اقدام به تاسیس کلینیک و بیمارستان نمایند.

دعوت عمان از پزشکان ایرانی برای احداث کلینیک و بیمارستان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، هیات تجاری منطقه ویژه مالی دقم عمان، امروز با حضور در اتاق تهران با اعضای هیات رئیسه اتاق تهران دیدار و گفت وگو کرد. مقامات اصلی حاضر در این هیات تجاری، پیش از آن که وارد نشست عمومی و گفت وگوی مستقیم با اعضای اتاق تهران و فعالان مالی ایرانی شوند، دیداری با رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق تهران داشتند و در خصوص روابط دو کشور مطالبی را بیان کردند.

بنا بر این گزارش در ابتدای این دیدار، مسعود خوانساری گفت: خوشبختانه روند مراودات مالی عمان و ایران نیز روند رو به رشدی داشته است و با توجه به موقعیت استراتژیک دو کشور، این همکاری می تواند بسیار توسعه یابد.

خوانساری با توصیف عمان به عنوان دروازه آفریقا به امضای تفاهم نامه چهار کشور ازبکستان، ترکمنستان، ایران و عمان در سال گذشته اشاره نمود و گفت: یک خط کشتیرانی نیز بین بندر شهید رجایی در ایران و بندر صحار راه اندازی شده است که می تواند ابزار خوبی در توسعه روابط دو کشور باشد.

وی با بیان این که جرقه آغاز مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 در عمان زده شد، روابط سیاسی قوی بین دو کشور را به عنوان الگویی مناسب برای توسعه و رشد روابط مالی خواند.

رئیس اتاق تهران تاکید نمود که عمان می تواند بار بخشی از واردات کالا به ایران را که هم اکنون به وسیله بنادر جنوب خلیج فارس صورت می گیرد برعهده گیرد.

خوانساری شرح داد: برای نمونه می توان به این مورد اشاره نمود که طی سال های گذشته همیشه واردات خودرو به کشور ما به وسیله بنادر اماراتی صورت می گرفت اما در دو سال گذشته شاهد این هستیم که بخشی از این واردات به وسیله بنادر عمان صورت می گیرد.

وی در سرانجام سخنان خود با اشاره به مبحث گردشگری و لزوم تقویت این حوزه مالی، بیان کرد که دو کشور باید بیش از این هیات های تجاری رد و بدل نمایند تا فرصت های سرمایه گذاری، مبادله و همکاری مشترک را شناسایی نمایند و در جهت توسعه روابط گام بردارند.

قرارداد خط لوله گاز آغاز خوبی برای توسعه روابط است

رئیس منطقه مالی دُقم نیز با ابراز مسرت از حضور در ایران اعلام نمود که فعالان مالی عمان علاقمند به توسعه روابط تجاری با ایران هستند و برای رسیدن به این هدف می توانند به جایگزین خوبی برای بعضی جهتهای واردات و صادرات کالا باشند.

یحیی بن سعید الجابری منطقه ویژه مالی دقم را بزرگترین منطقه آزاد دنیا عرب و آفریقا خواند و گفت: در این منطقه مالی امتیازات و انگیزه های بسیاری برای کار وجود دارد و شرکت های ایرانی می توانند از این امتیازات بهره مند شوند.

الجابری با اشاره به امضای قرارداد احداث خط لوله گاز توسط وزیران نفت دو کشور برای صادرات گاز ایران به عمان گفت: امیدواریم این قرارداد سرآغازی برای توسعه سریع و همه جانبه مراودات مالی دو کشور باشد.

وی هم چنین گردشگری سلامت را یکی از حوزه های مورد علاقه عمانی ها خواند و اضافه کرد: عمانی های بسیاری برای برخورداری از امکانات و خدمات درمانی به ویژه در حوزه چشم پزشکی به ایران می آیند. پزشکان ایرانی می توانند با امتیازات ویژه در منطقه دقم اقدام به تاسیس کلینیک و بیمارستان نمایند.

در ادامه این نشست سیده فاطمه مقیمی و مهدی دنیاگیری نیز در خصوص برپایی نمایشگاه های دائمی کالاها و محصولات ایرانی در عمان، همکاری در حوزه حمل ونقل و سرمایه گذاری های مشترک مباحثی را مطرح کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 435

به "دعوت عمان از پزشکان ایرانی برای احداث کلینیک و بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت عمان از پزشکان ایرانی برای احداث کلینیک و بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید