دانشجویان لبنانی السنیوره را از دانشگاه بیروت بیرون کردند

به گزارش هولی، دانشجویان دانشگاه آمریکایی بیروت، فواد السنیوره نخست وزیر پیشین لبنان که به این دانشگاه دعوت شده بود را به محض رسیدن به مراسم اخراج کردند.

دانشجویان لبنانی السنیوره را از دانشگاه بیروت بیرون کردند

به گزارش گروه بین الملل هولی، فؤاد السنیورة نخست وزیر سابق لبنان روز یکشنبه از دانشگاه آمریکایی در بیروت اخراج شد.

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، السنیوره در لحظه ورود به کنسرتی که به مناسبت کریسمس در سالن اجتماعات دانشگاه آمریکایی بیروت برگزار شد با شعارهای پیاپی حضار و دانشجویانی روبرو شد که وزیر دارایی سابق را متهم به فساد و اختلاس کردند.

السنیوره که از آغاز اعتراضات در لبنان سعی داشت خود را در جبهه مخالفان با نظام حاکم بر این کشور نشان بدهد در برابر حملات بی وقفه حاضران نتوانست دوام بیاورد و از سالن اجتماعات خارج شد.

نخست وزیر پیشین لبنان در حالی مشوق اعتراضات در این کشور است که از او به عنوان یکی از عوامل اصلی اوضاع مالی و معیشتی بحرانی مردم لبنان و بدهی های سنگین این کشور یاد می شود.

لبنان از 25 مهر (17 اکتبر) صحنه تظاهراتی است که در اعتراض به مسائل معیشتی و مالی و اعمال مالیات برگزار شده است. مبارزه با فساد و بازگشت اموال چپاول شده توسط مسئولین یکی از خواسته های اصلی معترضان لبنانی است.

پرونده مالی معروف به پرونده 11 میلیارد دلاری موجب شده است که نخست وزیر پیشین لبنان (2005-2009) به منظور توضیح در این خصوص به دادگاه احضار شود.

به گفته منابع لبنانی، در طول بیش از 20 سال گذشته میلیاردها لیره از اموال لبنان به سرقت رفته و ناپدید شده است، بدون اینکه کسی در این خصوص بازخواست شود؛ یکی از این موارد موضوع 11 میلیارد دلاری است که دولت فواد سنیوره در سال 2006 و 2008 به شکل غیرقانونی هزینه کرد و جزئیات آن مشخص نیست و معلوم نیست این پول کجا وچگونه هزینه شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 647

به "دانشجویان لبنانی السنیوره را از دانشگاه بیروت بیرون کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان لبنانی السنیوره را از دانشگاه بیروت بیرون کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید