خبرنگاران رئیس جمهوری الجزایر با معرفی فرمانده نیروی زمینی تغییرات در ارتش را شروع کرد

به گزارش هولی، تهران - خبرنگاران - عبدالمجید تبون رئیس جمهوری الجزایر تغییرات در ارتش این کشور که یکی از مهم ترین ارکان قدرت در الجزایر است را شروع کرد و در بیانیه ای فرمانده جدید نیروی زمینی را معرفی کرد.

خبرنگاران رئیس جمهوری الجزایر با معرفی فرمانده نیروی زمینی تغییرات در ارتش را شروع کرد

به گزارش امروز (چهارشنبه) تارنمای شبکه خبری راشاتودی، تبون رئیس جمهوری الجزایر به عنوان فرمانده نیروهای مسلح این کشور، عمر اعثامنیه را در مقام فرمانده نیروی زمینی ارتش و ژنرال نورالدین حنبلی را در سمت فرمانده منطقه پنجم ارتش منصوب کرد.

تبون که وزیر دفاع ملی الجزایر را نیز بر عهده دارد، براساس مواد 91 و 92 قانون اساسی و طبق فرمان ریاست جمهوری به تاریخ 7 مارس دیروز در بیانیه ای این دو را در سمت خودشان معرفی کرد.

اعثامنیه فرمانده جدید نیروی زمینی از سال 2015 به عنوان فرمانده منطقه پنجم ارتش خدمت می کرد که اکنون جانشین السعید شنقریحه شده است. شنقریحه پس از مرگ احمد قاعد صالح به طور موقت سمت رئیس ستاد نیروهای مسلح الجزایر را بر عهده داشت.

ارتش الجزایر در دهه های اخیر که در بیشتر مواقع قدرت را در این کشور در دست داشته از ارکان اصلی حکومت در الجزایر است و نقش مهمی در تحولات و سرکوب مخالفان این کشور ایفا می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 890

به "خبرنگاران رئیس جمهوری الجزایر با معرفی فرمانده نیروی زمینی تغییرات در ارتش را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس جمهوری الجزایر با معرفی فرمانده نیروی زمینی تغییرات در ارتش را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید