خبرنگاران دفتر شیخ زکزاکی: بوکوحرام نماینده مسلمانان نیست

به گزارش هولی، تهران- خبرنگاران- دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن کشتار کشاورزان بیگناه ایالت بورنو این کشور توسط تروریست های بوکوحرام، اعلام کرد که این گروه تروریستی به هیچ وجه نماینده مسلمانان نیست.

خبرنگاران دفتر شیخ زکزاکی: بوکوحرام نماینده مسلمانان نیست

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه ای که از سوی دفتر شیخ ابراهیم زکزاکی روز چهارشنبه منتشر شده است و نسخه ای از آن در حساب رسمی این دفتر در توییتر قرار گرفته، آمده است: آنها (بوکوحرام) به هیچ وجه نماینده اسلام نیستند در حقیقت آنها توسط نیروهایی ایجاد شده اند که تصمیم دارند چهره صلح آمیز اسلام را از بین ببرند.

در ادامه این بیانیه آمده که افزایش حملات تروریستی و آدم ربایی آخرین نمونه از اقدامات رژیم حاکم بوهاری در نیجریه است و این رژیم به جای محافظت از جان و مال مردم که وظیفه هر دولتی بوده، در تلاش برای کشتن و از بین بردن معیشت مردم بیگناه است.

این بیانیه افزوده است: چنین اقداماتی برای کسانی که خواستار اجرای عدالت در سراسر کشور هستند موضوع جدیدی نیست و حتی اخیرا معترضان صلح طلب به دلیل اعتراض مسالمت آمیز به ادامه بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی در آبوجا مورد حملات بیرحمانه عوامل امنیتی قرار گرفته اند.

گروه تروریستی بوکوحرام روز یکشنبه به کشاورزان روستای گارین کواشبه در ایالت بورنو نیجریه که در حال کار در مزارع برنج بودند، حمله کردند و دستکم 110 کشاورز را بی رحمانه کشتند و شمار زیادی را نیز زخمی کردند.

از سال 2009 میلادی تا به امروز دستکم 36 هزار نفر در نیجریه در پی حملات شبه نظامیان کشته شده و حدود 2 میلیون نفر نیز آواره شده اند.

خشونت های نیجریه به کشورهای نیجر، چاد و کامرون نیز کشیده شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1377

به "خبرنگاران دفتر شیخ زکزاکی: بوکوحرام نماینده مسلمانان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دفتر شیخ زکزاکی: بوکوحرام نماینده مسلمانان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید