خبرنگاران آغاز فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی فارس در سال 98

به گزارش هولی، شیراز- خبرنگاران- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: با توجه به اینکه همه ساله معرفی و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر در قالب جشنواره شهید رجایی صورت می گیرد، هم اینک فرآیند ارزیابی عملکرد این دستگاه ها در این استان آغاز شده است.

خبرنگاران آغاز فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی فارس در سال 98

حسن نوروزی، سه شنبه در حاشیه نشست شورای راهبری توسعه مدیریت فارس در گفت و گو با هولی اضافه کرد: در این نشست از دستگاه های اجرایی استان خواسته شده، عملکرد خود را در سال 98 در حیطه شاخص های عمومی و اختصاصی اعلام کرده و اقدامات خود را در سامانه ذی ربط بارگذاری کنند.

وی ادامه داد: برای انجام این کار در گام نخست، دستگاه های اجرایی باید یک خود ارزیابی داشته باشند و مستندات آن را نیز در سامانه قرار دهند.

او بیان نمود: پس از انجام خود ارزیابی توسط دستگاه ها، ستاد آن دستگاه در سطح کشور، نمره دستگاه های استانی را ارزیابی می کند و ما نیز در سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس به وسیله ارزیابان خود، اقدام به بررسی مجدد عملکرد دستگاه ها خواهیم کرد و در نهایت دستگاه هایی که در سال 98 عملکرد بهتری داشته اند تجلیل خواهند شد.

نوروزی گفت: اینکه دستگاه ها عملکرد خوبی داشته یک بحث مهم است اما لازم است که دستگاه ها اقدامات خود را به خوبی مستندسازی کرده باشند تا بر اساس همان مستندات عملکرد آنها بررسی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس اضافه کرد: بنابراین بر اساس روال هر سال، در شهریور 99 و در قالب بیست و دومین جشنواره شهید رجایی از سه دستگاه برتر در شاخص های عمومی، سه دستگاه برتر در شاخص های تخصصی و سه دستگاه برتر در شاخص های عمومی و تخصصی تجلیل خواهد شد.

نوروزی گفت: از جمله شاخص های عمومی که مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، می توان به اقدامات مرتبط با دولت الکترونیک، ارایه خدمات با کیفیت بالا و واگذاری برخی مشاغل و وظایف به بخش خصوصی اشاره کرد.

وی بیان داشت: در زمینه شاخص های اختصاصی نیز وزارتخانه های مربوطه با سازمان اداری و استخدامی کشور تفاهم نامه ای منعقد کرده اند که منطبق با این تفاهم نامه، وظایفی برای برخی دستگاه ها معین شده که عملکرد دستگاه ها نیز در پیوند با آن وظایف بررسی خواهد شد.

او اضافه کرد: علاوه بر این، اگر دستگاهی در زمینه های خاص مانند اقتصاد مقاومتی، اشتغال، سرمایه گذاری و جذب و استفاده از ظرفیت های بودجه، اقدام خوبی انجام داده باشد در این جشنواره تجلیل خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 873

به "خبرنگاران آغاز فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی فارس در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی فارس در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید