تمدید مجوز 42 موسسه اعزام دانشجو آنالیز می گردد

به گزارش هولی، کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در آخرین به روز رسانی، آنالیز تمدید مجوز 42 موسسه اعزام دانشجو به خارج را در دستور کار خود قرار داد.

تمدید مجوز 42 موسسه اعزام دانشجو آنالیز می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین بروز رسانی که در مهر ماه 98 انجام گرفته است، لیست مؤسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج را اظهار داشت.

در این به روز رسانی، اسامی 117 مؤسسه اعزام دانشجو مجاز اعلام شده که (اسامی اینجا منتشر شده)، از این تعداد تمدید مجوز 42 موسسه در حال آنالیز و 2 موسسه نیز اعتبار مجوز آن ها به خاتمه رسیده است.

طبق اعلام کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان 120 موسسه اعزام دانشجو به خارج که اسامی آن ها در اینجا منتشر شده نیز همچنان اجازه هیچگونه فعالیت درخصوص اعزام دانشجو از قبیل: مشاوره، عقد قرارداد و... ندارند.

دانشجویان متقاضی اعزام به خارج از کشور ضروری است جهت حصول اطمینان هرچه بیشتر، فهرست دانشگاه های معتبر در لیست اداره کل دانش آموختگان را مطالعه نمایند. هر مؤسسه یا شرکت خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور فقط برای کشور یا کشور هایی که نامشان در مقابل نام مؤسسه درج شده اجازه اقدام دارد.

مجوز صادره فقط برای فعالیت در شهری است که در فهرست ستون محل دفتر قید شده است؛ لذا مؤسسات اجازه فعالیت در شهر های دیگر کشور حتی شعبه و یا نمایندگی را ندارند. هریک از مؤسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور صرفاً مجاز به تبلیغ در ستون آدرس الکترونیکی و سایت اعلام شده به سازمان امور دانشجویان است و تبلیغ در سایر سایت های الکترونیکی و همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه های فعالیت کاملاً غیر مجاز و از درجه اعتبار ساقط است.

برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه ها بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع است. موسساتی که آدرس دفتر آنان تغییر نموده و با نشانی مندرج فهرست اعلام شده مطابقت ندارد، ضروری است در اسرع وقت نشانی جدید را به صورت مکتوب به سازمان امور دانشجویان اطلاع دهند.

به گزارش مهر، متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که به وسیله موسسات اعزام دانشجو اقدام می نمایند، قبل از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب نمایند سپس به لیست موسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز که در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم منتشر شده به آدرس https://scholarship.saorg.ir مراجعه نموده و هیچ آدرس دیگری را قبول ننمایند.

متقاضی باید بعد از اینکه از لیست وزارت علوم، دانشگاه و سپس موسسه معتبر را انتخاب کرد با موسسه تماس حاصل کند و موسسات موظف هستند اطلاعات و مشاره لازم را ارایه دهند و فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی را تشریح نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 536

به "تمدید مجوز 42 موسسه اعزام دانشجو آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مجوز 42 موسسه اعزام دانشجو آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید