تضمین 10 میلیارد دلاری اروپا برای تحویل واکسن فایزر و کیوروک

به گزارش هولی، اتحادیه اروپا برای تضمین تحویل صد ها میلیون دوز واکسن کرونای فایزر-بایون تک و کیوروک، بیش از 10 میلیارد دلار پرداخت می نماید.

تضمین 10 میلیارد دلاری اروپا برای تحویل واکسن فایزر و کیوروک

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا تابستان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، یک مقام مطلع اتحادیه اروپا که در مذاکرات خرید واکسن کرونا شرکت داشته است به رویترز اطلاع داد اتحادیه اروپا برای تضمین تحویل صد ها میلیون دوز واکسن کرونای فایزر-بایون تک و کیوروک، بیش از 10 میلیارد دلار پرداخت می نماید.

این مقام مطلع می گوید اتحادیه اروپا توافق نموده است برای هر دوز از واکسن فایزر-بایون تک 15.5 یورو (معادل 18.34 دلار) پرداخت کند.

این مقام مطلع می گوید: این به معنای قیمت کلی 3.1 میلیارد یورو (3.7 میلیارد دلار) برای 200 میلیون دوز خواهد بود که در صورتی که 100 میلیون دوز دیگر هم تحت این توافق خریداری گردد این قیمت به 4.65 میلیارد یورو افزایش می یابد.

این اطلاعات قیمت گذاری بر روی واکسن کرونا که قبلاً منتشر نشده بود تأیید می نماید که اتحادیه اروپا با قیمتی ارزان تر از آمریکا با شرکت های دارویی قرارداد بسته است.

طبق گفته این مقام مطلع اتحادیه اروپا در قرارداد جداگانه ای با کیوروک به توافق رسیده است تا هر دوز از واکسن این شرکت را به ازای 10 یورو (11.84 دلار) خریداری کند؛ بنابراین برای خرید 225 میلیون دوز اولیه و 180 میلیون دوز بعدی اتحادیه اروپا 4.05 میلیارد یورو به این شرکت پرداخت خواهد نمود.

در ماه جولای آمریکا با شرکت فایزر به توافق رسیده بود که 100 میلیون دوز از واکسن این شرکت را به ازای هر دوز 19.5 دلار خریداری کند. در این توافق گزینه ای برای خرید 500 میلیون دوز اضافی هم لحاظ شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1341

به "تضمین 10 میلیارد دلاری اروپا برای تحویل واکسن فایزر و کیوروک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تضمین 10 میلیارد دلاری اروپا برای تحویل واکسن فایزر و کیوروک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید