ترکیه عضو آمریکایی داعش را به واشنگتن تحویل می دهد

به گزارش هولی، فارس نوشت: پس از آنکه یونان درهای خود را به روی یک داعشی اهل آمریکا بست، آنکارا اعلام نموده است که این زندانی را امروز (پنجشنبه) به آمریکا مسترد می نماید.

ترکیه عضو آمریکایی داعش را به واشنگتن تحویل می دهد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

ترکیه امروز (پنجشنبه) بیان کرد که آمریکایی داعشی را که یونان از پذیرش او امتناع نموده و برای مدت چندین روز در منطقه حائل مرزی معطل مانده، به آمریکا مسترد می نماید.

به نوشته خبرگزاری رویترز، آنکارا که از روز دوشنبه هفته جاری، اخراج زندانیان داعش را شروع نموده، همچنین گفت که هشت زندانی اروپایی داعش را نیز به کشورهایشان بازمی گرداند.

آنکارا در راستای این برنامه، یک زندانی آلمانی و یک زندانی آمریکایی داعش را اخراج نموده و گفته است که 23 زندانی اروپایی این گروه تروریستی را در روزهای آینده به کشورهایشان خواهد فرستاد.

طبق این گزارش، پلیس یونان روز دوشنبه هفته جاری بیان کرد که پلیس ترکیه به ایست مرزی کاستانیز آمده و درخواست نموده که یک شهروند آمریکایی عرب تبار که آنها را همراهی می نموده، وارد یونان گردد که با درخواست پلیس ترکیه مخالفت می گردد و این زندانی آمریکایی به ترکیه بازگردانده می گردد.

با اینحال، رسانه های دولتی ترکیه می گویند که این زندانی در منطقه حائل بین ترکیه و یونان نگهداری شده است و امروز (پنجشنبه)، وزارت کشور ترکیه بیان کرد که آمریکا با بازگشت این زندانی داعش موافقت نموده است.

وزارت کشور ترکیه در بیانیه ای در این خصوص گفت: به واسطه تضمین هایی که آمریکا در مورد بازگشت وی و فراهم کردن اسناد مربوط به سفرش ارائه داده، فرایندهای لازم برای بازگرداندن وی به آمریکا شروع شده است.

وزارت کشور ترکیه همچنین بیان کرد که ترکیه امروز (پنجشنبه) یک زندانی انگلیسی و هفت زندانی آلمانی را به لندن و برلین اخراج می نماید.

وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه بیان کرد که آنکارا، این کشور را در جریان بازگرداندن 10 نفر از جمله سه مرد و پنج زن و دو کودک قرار داده است.

ترکیه می گوید از زمان شروع حمله نظامی 9 اکتبر (17 مهرماه) به شمال شرقی سوریه، 287 عضو داعش را در شمال شرقی سوریه بازداشت نموده است.

پیش از این، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بارها از کشورهای اروپایی خواسته بود عناصر داعش را که در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد سوری در زندان هستند، برای محاکمه تحویل بگیرند.

اواخر مهرماه، شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه ادعا کردند که پس از حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به منطقه عین عیسی در شمال استان رقه، 785 تن از عناصر داعش از این اردوگاه فرار نموده اند.

نهاد موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه نیز خبر داده بود که نزدیک به 100 تن از زنان و بچه ها تروریست های داعش توانسته اند از اردوگاه عین عیسی فرار نمایند. رامی عبدالرحمن مدیر این مرکز گفت که شرایط داخلی اردوگاه متشنج است. در این اردوگاه 10000 تروریست داعشی به همراه خانواده هایشان زندانی بوده اند.

اقدام ترکیه در اخراج زندانی آمریکایی داعش، یک روز بعد از آن انجام شده است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مذاکراتی را با ترامپ در واشنگتن برای برطرف اختلافات دو کشور انجام داد.

ترکیه اعلام نموده است که طی روزهای آینده زندانی های بیشتری از داعش را به آلمان، ایرلند، دانمارک و فرانسه مسترد خواهد نمود.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 578

به "ترکیه عضو آمریکایی داعش را به واشنگتن تحویل می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه عضو آمریکایی داعش را به واشنگتن تحویل می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید