ترددها در تهران نگران کننده است ، بستری شدن 500 کرونایی جدید در تهران ، 100 نفر در بخش های ویژه بستری شدند

به گزارش هولی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از پذیرش حدود 500 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه در 24 ساعت گذشته خبر داد.

ترددها در تهران نگران کننده است ، بستری شدن 500 کرونایی جدید در تهران ، 100 نفر در بخش های ویژه بستری شدند

به گزارش هولی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی با اشاره به آخرین آمار بیماران در تهران گفت: درطی 24 ساعت گذشته حدود 623 نفر از بیماران کرونایی بستری در بخشهای عادی و ویژه در بیمارستان های تهران مرخص شدند. این در حالی است که در همین بازه زمانی 399 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و 100 نفر نیز در بخش های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند.

وی با اشاره به پذیرش و بستری شدن 499 بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های تهران گفت: گرچه این آمار نسبت به روز گذشته مختصری کاهش داشته است اما هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیماستان ها عدد قابل توجهی است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تغییر الگوی مراجعان به بیمارستان ها گفت: با توجه به اجرای طرح غربالگری شاهد تغییر الگوی مراجعه بیماران به بیمارستان ها هستیم. بر این اساس میزان مراجعه به بیمارستان ها روز گذشته و امروز حدود 5 درصد کاهش داشته است.

به گفته دکتر زالی بخشی از این کاهش رشد به خاطر مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و مراقبان سلامت است. بنابراین آمار مراجعان هنوز تغییر چشمگیری در تهران نداشته است و در واقع بیماران به دو شکل متفاوت مراجعه می کنند؛ بخشی به حوزه درمان و بخشی نیز به مصادیق بهداشتی و مراقبان سلامت مستقر در مراکز بهداشتی مراجعه می کنند.

وی گفت: البته افرادی که به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند دارای علایم شدیدتری نسبت به آنهایی که به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مجددا یادآور شد که اگر امروز شاهد ازدحام و تراکم در تهران هستیم در طی 24 یا 48 ساعت آینده ممکن است تغییری در الگوی مراجعان به مراکز درمانی ایجاد نشود و این موضوع کاملا فریبنده است زیرا همان طور که بارها اشاره کردیم برای تحلیل صحیح باید در خاتمه دوره نهفتگی درافرادی که در مقطع فعلی در سطح شهر تردد می کنند آمار را بررسی کنیم یعنی نتایج ازدحام امروز بین 5 تا 14 روز آینده تعیین می شود.

دکتر زالی افزایش میزان بهره برداری از ناوگان عمومی را نگران کننده دانست و گفت: در سه روز گذشته ناوگان عمومی حمل و نقل در تهران به ویژه مترو با یک افزایش میزان بهره وری و بهره برداری روبرو شده و در برخی از خطوط نیز تراکم بیشتری دارد که این موضوع نگران کننده است و باید در انتظار آثار این حضور فعلی در روزهای آینده باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 978

به "ترددها در تهران نگران کننده است ، بستری شدن 500 کرونایی جدید در تهران ، 100 نفر در بخش های ویژه بستری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترددها در تهران نگران کننده است ، بستری شدن 500 کرونایی جدید در تهران ، 100 نفر در بخش های ویژه بستری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید