اطلاعیه شورای نگهبان درباره سخنان امروز رئیس جمهور

به گزارش هولی، شورای نگهبان با صدور اطلاعیه نسبت سخنان صبح امروز رئیس جمهور درباره آنالیز صلاحیت ها، واکنش نشان داد.

اطلاعیه شورای نگهبان درباره سخنان امروز رئیس جمهور

به گزارش هولی، متن کامل این اطلاعیه به توضیح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در شرایطی که کشور بیش از گذشته احتیاج به اتحاد و همدلی دارد، انتظار می رود مسئولان کشور در بیان اظهارات و نظرات خویش سنجیده تر عمل نموده و از ایجاد تشنج خودداری کنند تا فرصت سوء استفاده به دشمن داده نگردد و آرامش بر فضای کشور حاکم گردد.

آنچه امروز رئیس جمهور در سخنانی که بطور زنده نیز از رسانه ملی پخش می شد مطرح نمود، نشان از بی اطلاعی ایشان نسبت به فرایند آنالیز ها در هیات های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دارد و زیبنده یک مقام اجرایی رسمی نیست که بدون تحقیق و بی محابا درباره افراد فاقد صلاحیت سخن بگوید.

دقت در نتایج آنالیز های شورای نگهبان نشان می دهد این نهاد در آنالیز صلاحیت ها تمایزی میان این جناح و آن جناح قائل نشده است و در میان افراد تأیید یا رد شده از همه جناح ها حضور دارند.

شورای نگهبان به عنوان داور ملی انتخابات و صیانت کننده حق الناس وظیفه خود می داند که در انطباق شرایط قانونی با داوطلبان انتخابات نهایت دقت را به عمل آورد و شکایت آنان را از مجرای قانونی معین شده آنالیز نماید.

بی تردید اینگونه برخوردها با نهاد شورای نگهبان نمی تواند تاثیری در اعلام نظرات این نهاد داشته باشد و چنانچه اعتراضی نیز مطرح است باید از مجرای قانونی خویش و نه از تریبون های عمومی دنبال گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 731

به "اطلاعیه شورای نگهبان درباره سخنان امروز رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه شورای نگهبان درباره سخنان امروز رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید