اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی در سه ماهه دوم امسال

به گزارش هولی، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از عملیاتی شدن اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی در سه ماهه دوم امسال اطلاع داد.

اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی در سه ماهه دوم امسال

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

نعمت الله ترکی در گفت وگو با هولی، در تشریح فرایند اخذ مالیات از خانه های خالی با اشاره به اینکه بیش از 20 درصد از خانه های خالی کشور یعنی حدود 500 هزار واحد خالی در استان تهران قرار دارند، اضافه کرد: متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به منابع اطلاعات و بعضی چالش های قانونی، امکان دریافت مالیات از صاحبان این املاک امکان پذیر نبود.

وی اضافه کرد: قطعا با اجرایی شدن قانون بودجه و اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی اجرای این قانون در سه ماهه دوم سال 1399 عملیاتی خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در ادامه به اشتغال 85 هزار نفر در سال 1398 در استان تهران اشاره نمود و اضافه کرد: مشخصات افرادی که در سال گذشته در استان تهران مشغول کار شده اند در سامانه ای به ثبت رسیده است. در قانون برنامه ششم توسعه ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در کل کشور مورد تاکید قرار گرفته است، لذا پیش بینی می کنیم برای امسال 95 هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد شود.

وی ادامه داد: برای تحقق فرصت های شغلی پیش بینی شده، جلسات و اقداماتی در حوزه مدیریت شهری و شهرداری ها به ویژه شهرداری تهران برگزار شده و با توجه به اینکه نیمی از این مبلغ به عنوان مشوق قانونی به شهرداری ها باز می شود، انگیزه خوبی برای همکاری شهرداری ها برای اجرای این قانون ایجاد شده است. نکته قابل تامل اینکه 30 هزار فرصت شغلی مازاد بر اعداد اعلامی ایجاد شده سال گذشته مربوط به بخش ارتباطات بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1093

به "اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی در سه ماهه دوم امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی در سه ماهه دوم امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید