ابراز تاسف ظریف از نابودی بخشی از کلیسای نوتردام

به گزارش هولی، تهران - خبرنگاران - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به حریق در کلیسای نوتردام پاریس، نسبت به تخریب بخشی از این بنای تاریخی ابراز تاسف کرد.

ابراز تاسف ظریف از نابودی بخشی از کلیسای نوتردام

به گزارش روز سه شنبه هولی، ظریف در توئیتر نوشت: غمگین شدم وقتی بخشی از نوتردام - بنای برجسته مختص عبادت پروردگار یکتا و بنایی که به وسیله شاهکار ادبی هوگو همه ما را به هم نزدیک تر کرد - پس از 800 سال سر پا ماندن در پی جنگ ها و انقلاب تخریب شد. فکر ما با فرانسوی ها و همه کاتولیک هاست.

همچنین جواد بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلیس در توئیتی نوشت: فروریختن بخشی از کلیسای نوتردام که نماد تاریخ و معماری پاریس است و بنایی است که با شاهکار ویکتور هوگو به یک نماد ویژه تبدیل شده، باورنکردنی است.روزی غم انگیز برای فرانسه و هنردوستان سراسر دنیاست.

کلیسای نوتردام شب گذشته دچار حریق شد و سقف و یکی از برج های آن فرو ریخت. مقام های فرانسوی اعلام کردند که توانسته اند ساختمان این بنا را از نابودی کامل حفظ نمایند.

قدمت کلیسای نوتردام به قرن دوازدهم میلادی بازمی شود و هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر است. این کلیسا در رمان گوژپشت نوتردام نوشته ویکتور هوگو نویسنده فرانسوی صندلی مهمی یافته و از این جهت معروف شده است.

شبک**9423**1590

منبع: ایرنا
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 179

به "ابراز تاسف ظریف از نابودی بخشی از کلیسای نوتردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تاسف ظریف از نابودی بخشی از کلیسای نوتردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید