آمریکایی ها نشان بدهند از جنگ ویتنام،عراق ویمن درس عبرت گرفته اند

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن به خبر قصد آمریکا مبنی بر اعزام 3 هزار نیروی تازه نفس به عربستان سعودی واکنش نشان داد.

آمریکایی ها نشان بدهند از جنگ ویتنام،عراق ویمن درس عبرت گرفته اند

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

وی تاکید نمود: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و دولت این کشور به جای اعزام هزاران عنصر نظامی به خاورمیانه بهتر است به دنبال تدوین برنامه هایی برای هم زیستی مسالمت آمیز و دموکراسی باشند نه آوردن ویرانی برای هم پیمانان خود و جنگ افروزی.

الحوثی توضیح داد: ملت آمریکا باید با این واقعیت روبه رو شوند که افزایش تعداد به معنی پیروزی نیست. آن چیزی را که 14 هزار نظامی نتوانستند محقق نمایند 2 هزار و یا 3 هزار نظامی نیز نمی توانند محقق سازند.

وی اضافه کرد: عقب نشینی شما از خطوط درگیری با ایران در سوریه به معنی استقرار آنها در عربستان نیست. بهتر است آمریکایی ها برای یک بار هم که شده به ملت خود نشان دهند که از درس جنگ ویتنام و عراق و یمن عبرت گرفته اند چرا که این جنگ ها بی فایده بوده است. ادعای مقابله با ایران از عربستان یک ادعای رسوا شده است.

لازم به ذکر است وزارت دفاع آمریکا دیروز اظهار داشت اعزام 3 هزار نیروی تازه نفس به عربستان سعودی در دستور کار قرار گرفته است و 2 سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت نیز به این کشور ارسال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 390

به "آمریکایی ها نشان بدهند از جنگ ویتنام،عراق ویمن درس عبرت گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها نشان بدهند از جنگ ویتنام،عراق ویمن درس عبرت گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید